У ВООЗ заявили, що пандемія COVID-19 ще незабаром не закінчиться

У ВООЗ заявили, що пандемія COVID-19 ще незабаром не закінчиться

Пандемія COVID-19 / фото: РБК

Всесвітня організація охорони здоров’я зробила заяву щодо того, що пандемія коронавірусу незабаром не закінчиться. У ВООЗ продовжують стверджувати, що можуть виникнути нові види вірусу. Така заява була зроблена 11 лютого науковим співробітником Суми Свамінатаном після того, як він відвідав ПАР. Він наголосив на тому, що насправді пандемія COVID-19 ще надто далека до кінця. Фахівець зазначає, що коронавірус дуже швидко мутує, тому варто підготуватися до того, що в майбутньому може з’явитися багато нових і небезпечних штамів. Відповідно, пандемія продовжуватиметься ще досить довго.

Про це повідомляє SABC.

Свамінатан увійшов до складу делегації ВООЗ, яку очолив генеральний директор Тедрос Аданом Гебреїсус. Він разом зі своїми колегами вирушив із візитом у місто Кейптаун, яке знаходиться на території Південної Африки. У ході свого візиту було відвідано лабораторію, що належить досить великій місцевій компанії Afrigen Bioligy.

Ця лабораторія стала першою, якій вдалося в Африці створити досить ефективну вакцину для боротьби з коронавірусом. В основі препарату використовувалася сучасна технологія, що передбачала використання матричних РНК (mRNA). Додатково враховувалися наукові розробки, які були запропоновані компанією Moderna.

Варто зазначити, що в Moderna деякий час тому була зроблена заява щодо того, що компанія не збирається дотримуватися патентів на розроблену вакцину. Відповідно, вони дозволили спеціалістам з Кейптауна самостійно розробити індивідуальний варіант препарату. Клінічні випробування чергової вакцини заплановано на кінець 2022 року.

Раніше глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус уже говорив про те, що пандемія може закінчитися у 2022 році. Для цього потрібно більшій частині населення зробити щеплення, а також подолати несправедливість, що виникла під час розподілу вакцин між різними країнами.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.