У НАСА повідомили про наближення до Землі небезпечного астероїда

У НАСА повідомили про наближення до Землі небезпечного астероїда

До Землі наближається астероїд / фото: pixabay

Вчені NASA попередили про те, що 6 червня до Землі наблизиться астероїд, який належить до потенційно небезпечних. Його розміри більші, ніж розміри синього кита.

Про це повідомляє Live Science.

Астероїд отримав назву 2021 GT2. Його було зафіксовано вченими буквально минулого року. Космічне тіло належить до навколоземних астероїдів Атонів. На сьогоднішній день відомо 1800 таких об’єктів і більшість представляють серйозну загрозу для нашої планети.

2021 GT2 набагато швидше за Землю обертається навколо Сонця. На один повний оборот йому потрібно лише 342 дні. Крім того, астероїд перетинає орбіту нашої планети під час свого руху. Орієнтовний розмір космічного тіла становить 37-83 метри. Пролетить об’єкт на відстані лише 3,5 мільйона кілометрів на швидкості близько 26 тисяч кілометрів за годину. Якщо зважити на ту відстань, яку прогнозують фахівці, то вона практично в 10 разів більша, ніж відстань між Землею та Місяцем. Саме тому ризик зіткнення із космічним тілом – мінімальний.

6 червня 2022 2021 GT2 підлетить до нашої планети набагато ближче, ніж при черговому зближенні, яке відбудеться наприкінці січня 2034 року. Наступного разу астероїд пролетить на відстані, яка перевищуватиме позначку 14,5 мільйонів кілометрів.

Вчені відносять до близькоземних астероїдів ті космічні об’єкти, які обертаються навколо Сонця на відстані трохи більше 194,5 мільйонів кілометрів. Щоб було зрозуміліше, відстань від нашої планети до Сонця 149,5 мільйонів кілометрів.

Співробітники NASA регулярно стежать за тим, як рухаються астероїди у навколоземному просторі. Крім того, вони намагаються максимально точно встановити, чи присутня при цьому якась загроза для Землі. До групи Атон можна віднести космічне тіло Апофіс, діаметр якого перевищує 300 метрів. Раніше деякі вчені вважали, що у 2029 році може статися катастрофічне зіткнення із Землею, але після детальнішого вивчення траєкторії польоту стало зрозуміло, що, незважаючи на близьке проходження до нашої планети, зіткнення не буде.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.