Три країни ЄС готуються відмовитися від російської нафти та газу

Три країни ЄС готуються відмовитися від російської нафти та газу

Війна в Україні / фото: 24 канал

Найближчим часом Франція, Німеччина та Бельгія збираються повністю відмовитися від споживання російського газу та нафти для того, щоб не лише підтримати Україну, а й зупинити злочинні дії Путіна.

Про це повідомляють Факти.

Олаф Шольц, який обіймає посаду канцлера Німеччини, зробив заяву про те, що незабаром Німеччина перестане використовувати російську нафту. Втілити це в реальність вдасться вже цього року. Він додав, що на сьогоднішній день країна максимально активно працює над цим питанням, щоб якнайшвидше стати незалежними від Росії щодо енергоресурсів. Від нафти при цьому вдасться відмовитись набагато швидше, ніж від газу.

Для того, щоб можна було припинити використовувати російські енергоносії, знадобиться не лише набагато більше інвестицій, а й додаткова інфраструктура. Варто зазначити, що перші кроки для вирішення цього питання були підготовлені ще до того, як почалося повномасштабне вторгнення, адже всі знали, що може виникнути подібна проблема.

Бельгія також закликае жителів країни мінімізувати споживання енергії, щоб підтримати український народ. Міністр енергетики Тіне Ван дер Стретен зазначила, що це також буде корисно щодо економії фінансів. Бельгія за рахунок цього зможе стати більш незалежною по відношенню до Росії. Додатково прозвучав заклик до бельгійців про те, що варто більше грошей інвестувати у кращу ізоляцію, сонячні панелі, теплові насоси та сонячні водонагрівачі. Як приклад, як треба діяти, уряд Бельгії почав скорочувати опалення у федеральних будинках.

Міністерство енергетики надало дані про те, що на сьогоднішній день до Бельгії з Росії поставляється близько 30% нафти, 6% природного газу та майже 20% урану. Влада зазначає, що на сьогодні немає жодних проблем з постачанням енергетичних ресурсів, але ніхто не може припустити те, як надалі розвиватиметься ситуація в Україні. Тому готуватися до можливих проблем потрібно вже зараз.

У свою чергу міністр фінансів Франції взагалі заявив, що країна повністю відмовиться від російської нафти. Після того, як був скоєний напад на залізничний вокзал у Краматорську, багато хто був шокований діями російських окупантів і вважають, що винних потрібно негайно покарати. Для цього потрібно запровадити максимально суворі санкції, які можуть вплинути на енергетику РФ. Варто зазначити, що раніше введені санкції проти Росії вважаються найпотужнішими з того часу, як було створено Європейський Союз.

Раніше ми писали, що Молдова не збирається вводити санкції проти РФ. Майя Санду, чинний президент Молдови зробила заяву, що держава не збирається підтримувати введені проти Російської Федерації санкції, адже інакше вони виявляться без електричної енергії та газу. Вона наголосила на тому, що Молдова повністю залежить від Росії в питанні енергоресурсів і на сьогоднішній день Кишинів не може ніяк вирішити цю проблему.

А також, що у Росії почалися проблеми з мобільним інтернетом. У Росії суттєво сповільнилася швидкість мобільного Інтернету, навіть попри те, що уряд РФ наказав операторам відключити послугу безлімітного Інтернету.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.