Стало відомо, якими ракетами РФ обстріляла Вінницю

Стало відомо, якими ракетами РФ обстріляла Вінницю

Ракетний удар по Вінниці / фото місцевих жителів

Вранці 14 червня окупанти завдали кілька ракетних ударів по Вінниці. Для цього вони скористалися ракетами “Калібр” 3М-14Е. Вага кожної ракети складає 1770 кілограмів. Вони належать до високоточних, можуть облітати рельєфи місцевості і не потраплятися тим засобам ППО, про які знає ворог.

Інформація про це була опублікована на офіційній сторінці Вінницької міськради у Facebook.

Полковник служби цивільної оборони Сергій Гайдиш, який обіймає посаду начальника частини піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону ДСНС, розповів докладніше про те, які характеристики мають ракетні системи “Калібр”. По Вінниці з акваторії Чорного моря ворог випустив 4 ракети. ППО вдалося збити два снаряди. Для ракетного удару було застосовано «Калібри» 3М-14Е. Вага безпосередньої ракети становить 1,77 тонни, а її бойова частина досягає 450 кілограм. Довжина ракети – 6,2 метри.

Особливістю ракети є те, що вона має дві різні системи наведення. Одна із систем працює в автономному режимі, а іншою можна керувати використовуючи супутникові системи, російські ГЛОНАСС та міжнародну GPS. Інакше кажучи, маршрут ракети цілком можна скоригувати безпосередньо під час польоту.

«Над морем «Калібр» летить на висоті не більше 20 метрів. Над землею висота може бути різною – від 50 до 180 метрів. Все залежатиме від того, які особливості рельєфу знає ворог. Коли до мети залишається невелика відстань, ракета поступово починає знижуватись на висоту близько 20 метрів», – каже Гайдиш.

Внаслідок ракетних ударів у Вінниці кількість жертв все ще зростає. Постраждали через російську агресію щонайменше шість дітей. Троє з них померли і ще троє зазнали серйозних поранень. Також було поранено 50 людей, частина з яких перебуває зараз у лікарні у дуже тяжкому стані.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.