Що робити з продуктами в холодильнику, якщо довго немає світла

Що робити з продуктами в холодильнику, якщо довго немає світла

Як зберігати продукти, коли вимкнули світло / фото: freepik.com

Ракетні удари по ТЕЦ можуть стати причиною того, що електрика пропаде на кілька днів (жителі окупованих територій вже знають, як це). За пару днів продукти в холодильнику можуть зіпсуватися. Температура на вулиці ще недостатньо низька, тому потрібно знати, як зробити так, щоб продукти не псувалися.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.

При відключенні електроенергії потрібно якомога рідше відкривати дверцята холодильника. Можна накрити холодильник ковдрою. Додатковий “кожух” утримає низьку температуру довше.

При відключенні електрики їжа в холодильній камері залишається в безпеці протягом 4 годин, а в морозильній до 2 діб.

Зберегти вершкове масло можна двома способами:

  1. зробити топлене масло (воно корисніше і зберігається краще, довше);
  2. зберігати масло в розсолі.

Сир можна нарізати кубиками, додати спеції, скласти в ємність і залити рослинною або оливковою олією. Вийде смачна закуска, яку можна не зберігати в холодильнику. Заморожені ягоди найкраще перетерти з цукром у співвідношенні 1 до 1. Вийде смачний джем. Цукор — відмінний консервант. Сирі яйця можна скласти в металеву каструлю і зберігати на балконі під закритою кришкою.

Сосиски, сирокопчені та варено-копчені м’ясні вироби краще з’їсти відразу. Те ж саме стосується й інших швидкопсувних продуктів.

Найнебезпечніший продукт — це сира риба. Якщо у вас є в морозильній камері оселедець, скумбрія, сьомга – їх потрібно швидко замаринувати. Вживати одразу по готовності. Довго тримати їх не можна. Капусту, наприклад, можна заквасити — зберігається і без холодильника, до того ж щоденне вживання цього продукту в їжу дуже корисне. Те ж можна зробити з огірками, помідорами та іншими овочами, які довго зберігалися в холодильнику, або швидко вжити в їжу свіжими.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.