Що робити, якщо відкрили файл з вірусом – інструкція

Що робити, якщо відкрили файл з вірусом – інструкція

Що робити при завантаженні файлу з вірусом / фото: freepik.com

Під час війни інформаційний простір вважають одним із найнебезпечніших. Ворог намагається якомога частіше використовувати фейки для того, щоб обдурити максимальну кількість українців та посіяти паніку.

Про це повідомляє Держспецзв’язок.

Крім того, окупанти намагаються вкрасти особисту інформацію користувачів. Люди, які легко можуть довіряти незнайомцям, дещо наївні та необачні, можуть завантажити на свій ПК або мобільний телефон вірус. Його, як правило, намагаються замаскувати під дійсно корисну програму. Якщо це сталося, то дії повинні бути максимально швидкими, адже в іншому випадку є великий ризик того, що особиста інформація, паролі та інше будуть загублені.

Держспецзв’язок рекомендує не відкривати завантажений файл, адже після його запуску може моментально статися зараження використовуваного пристрою. Звернути увагу варто на те, що є спеціальні антивіруси для перевірки системи смартфонів на наявність шкідливих кодів.

У тому випадку, якщо файл все ж був відкритий, необхідно негайно відключити передачу даних в мобільному телефоні. Програма може почати відправляти запити для того, щоб отримати дозвіл на управління функціями пристрою. Ні в якому разі не можна підтверджувати дані дії.

Повну інформацію про файл кожен охочий може отримати на спеціальному сайті CERT-UA, на якому публікуються всі новини щодо кібератак. Додатково можна відправити співробітникам з кібербезпеки файл з вірусом і детально описати проблему. В такому випадку писати необхідно на адресу cert@cert.gov.ua.

Іноді шкідливі файли можуть бути присутніми навіть в месенджерах. Обов’язково потрібно скаржитися на небезпечний контент. Виконати подібні дії можна в таких месенджерах, як Viber, Telegram і WhatsApp.

Для того, щоб особисті дані завжди знаходилися у безпеці, їх варто зберегти в хмарному сховищі. Далі на мобільному телефоні потрібно встановити заводські налаштування. За рахунок цього вийде уникнути стеження за допомогою шкідливих програм.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.