Розвідка Естонії заявила, що Росії не вдасться «зламати» Україну

Розвідка Естонії заявила, що Росії не вдасться «зламати» Україну

Путін / фото: ВВС

Глава естонської розвідки передбачив гострий конфлікт в Україні і спрогнозував, що результат війни вирішуватиметься «на полі бою». Водночас він висловив оптимізм щодо того, що Київ зрештою здобуде перемогу над російськими військами.

Про це повідомляють Новини Планети із посиланням на Bloomberg.

У щорічному звіті Служби зовнішньої розвідки Естонії зазначається, що президент Росії Володимир Путін, як і раніше, переконаний, що час на його боці, оскільки він має достатньо ресурсів для підживлення своєї військової машини. 

За словами очільника Служби зовнішньої розвідки Естонії Каупо Розіна, Кремль боротиметься за досягнення своїх військових цілей одночасно з тим, як держави-члени НАТО нарощуватимуть постачання озброєнь Україні за допомогою бойових танків і можливо авіації.

«Я впевнений, що Росія не зможе зламати Україну. У росіян дійсно багато ресурсів, але російська економіка теж зазнає ударів, тому тут важлива рішучість Заходу», – сказав Розін в інтерв’ю в Таллінні в середу, 8 лютого.

У щорічному звіті Служби зовнішньої розвідки Естонії зазначено, що хоча Росія навряд чи досягне “якісного стрибка” у своїй здатності вести війну, Путіна це не зупинить попри невдачі в перший рік вторгнення. Ключовим фактором для нього є ослаблення підтримки України з боку партнерів, таких як США і НАТО. Крім того, Путін вважає, що зможе бомбами змусити Україну сісти за стіл переговорів.

“Путін тягне час, вважаючи, що Україна і Захід виснажаться раніше за Росію”, – йдеться в повідомленні. 

На словами Розіна, Україна повинна виграти цю війну, а військова допомога Заходу має продовжуватись і надалі. 

“Україна має виграти цю війну, бо якщо переможе Росія, то вартість удару по безпеці Заходу буде значно більшою, ніж той фінансовий внесок, який робиться нині», — резюмує Розін.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.