РФ викрадає українських дітей на окупованих територіях – ISW

РФ викрадає українських дітей на окупованих територіях – ISW

Окупанти викрадають українських дітей / фото: vikna.tv

Росія продовжує викрадати дітей на тих територіях, що знаходяться під окупацією. Потім їх відправляють до Росії, де місцеві сім’ї їх усиновлюють. Така інформація з’явилась у черговому звіті американського Інституту вивчення війни.

Про це повідомляє ISW.

Управління у справах сім’ї та дитинства суб’єкта РФ Краснодарського краю розповіло про те, що було запущено спеціальну програму. У її рамках окупанти встигли вивезти з Маріуполя до різних міст Росії більше 1000 дітей. Вони одразу були усиновлені російськими сім’ями.

«Представники управління розповіли про те, що приблизно 300 дітей очікують на зустріч з «новими сім’ями». Усі ті громадяни, які ухвалять рішення про усиновлення українських дітей, зможуть отримати одноразову виплату від країни», – йдеться у звіті.

Головне управління розвідки України надало інформацію щодо того, що з декількох окупованих міст Донецької області до Нижнього Новгорода було відправлено 30 дітей. Їх відправили туди для того, щоб вони нібито взяли участь у молодіжних освітніх програмах.

Аналітики звертають особливу увагу на те, що примусове переміщення неповнолітніх громадян України є прямим порушенням Конвекції щодо запобігання злочину геноциду та покарання за нього. Крім того, Росія й надалі робить спроби відкрити на окупованих територіях російські школи. Вони спробували запустити роботу 43 навчальних закладів, де викладали б російські вчителі. При цьому окупаційна влада почала погрожувати, що якщо українські батьки не віддадуть дітей до їхніх шкіл, то їм загрожує великий штраф.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.