Оцінено небезпеку майбутнього штаму COVID-19

Оцінено небезпеку майбутнього штаму COVID-19

Вчені вважають, що пандемія не закінчиться штамом Омікрон / фото: pixabay.com

Фахівці впевнені, що Омікрон не стане останнім штамом коронавірусу. Пандемія продовжуватиметься й надалі. Наступні варіанти вірусу можуть бути неймовірно заразними і небезпечними. Крім того, вчені зазначають, що може з’явитися штам із високим показником смертності. Подібні висновки було зроблено британськими експертами.

Про це повідомляє The Guardian.

Наприклад, епідеміолог Марк Вулхаус, який працює в Единбурзькому університеті, розповів про те, що припущення щодо того, що нові варіанти коронавірусу будуть слабшими, є дуже небезпечними. Омікрон не виник із Дельти. Він з’явився із зовсім іншої частини генеалогічного дерева цього вірусу. Так, як вчені поняття не мають, звідки може виникнути черговий штам, так само вони не можуть знати і про його рівень патогенності.

Багато вірусологів вважають, що після Омікрона з’явиться величезна кількість нових варіантів захворювання. Девід Набарро, представник ВООЗ, погоджується з тим, що мутація може бути непередбачуваною, тому зараз не можна з упевненістю говорити про те, що майбутні штами коронавірусу не завдадуть ще більшої шкоди людству.

У ВООЗ усі згодні з тим, що на сьогодні пандемія навіть не думає закінчуватись. В організації очікують на швидку появу чергових варіантів вірусу. У той же час Тедрос Адханом Гебрейєсус під час свого новорічного звернення підкреслив, що в 2022 році пандемія все ж таки закінчиться. Для цього необхідно, щоб якнайбільше людей зробили щеплення для формування колективного імунітету. Крім того, необхідно зробити все можливе, щоб усунути несправедливість, що виникла під час розподілу вакцин між різними країнами.

Раніше ми писали, що жінка вже більше року страждає від наслідків COVID-19. У різних країнах величезна кількість людей страждає від тривалих наслідків перенесеного коронавірусу. Частина з них стикається тільки з незначними проявами, інші з більш серйозними. Деякі люди з Великобританії говорять про те, що численні наслідки коронавірусу спричинили руйнування здоров’я, соціального життя, а також фінансового благополуччя. При цьому сама хвороба була перенесена у досить легкій формі.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.