Окупанти вивозять з України цінні історичні артефакти

Окупанти вивозять з України цінні історичні артефакти

Окупанти / фото: інформатор

На тих територіях України, які зараз тимчасово перебувають під окупацією, працюють російські фахівці, які крадуть об’єкти культурної спадщини. Вони контрабандою вивозять у Росію різноманітні артефакти, а також скіфське золото. Такі висновки було зроблено міжнародною командою експертів.

Про це повідомляє Guardian. 

Антрополог Брайан Деніелс розповів про те, що є достатня кількість вагомих доказів того, що Росія навмисно вивозить з України численні картини, а також різноманітні коштовності. Вчений заручився підтримкою своїх колег і стежить за тим, як викрадають цінні об’єкти. Відбувається це практично від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Звернути увагу варто на те, що фахівці говорять переважно про те, що окупанти найбільше вивезли скіфське золото. Саме воно зацікавило ворога більше за інші артефакти.

«Ці предмети своїм зовнішнім виглядом можуть здивувати будь-яку людину, тому на сьогоднішній день надходить величезна кількість повідомлень про те, що було здійснено крадіжку. Можна після цього зробити висновки, що РФ дотримується певної стратегії. Українці при цьому мають власний інтерес у тому, щоб було складено точний список того, що вже встигли вкрасти росіяни», – зазначає Деніелс.

У той же час, фахівці не можуть зрозуміти, який мотив рухає окупантами і навіщо їм потрібні численні цінні артефакти. Це може бути як культурний інтерес, так і фінансовий. Частина експертів припустила, що цінні об’єкти з окупованих територій вивозяться російськими фахівцями для того, щоб насправді можна було підірвати національну ідентичність.

Деніелс наголосив, що цінності крадуться лише після того, як окупанти проведуть допит працівників того чи іншого музею. При цьому від них надходять численні погрози. Було зроблено певні висновки щодо того, що росіяни намагаються все рішучіше відшукати, а потім викрасти різноманітні артефакти на територіях, які їм вдалося окупувати.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.