Евакуація бійців з «Азовсталі»: куди вивозять українських військових та як Україна повертатиме захисників

Евакуація бійців з «Азовсталі»: куди вивозять українських військових та як Україна повертатиме захисників

Евакуація бійців з «Азовсталі» / фото: focus.ua

Поранених українських військових, які перебувають у полку спецпризначення Національної гвардії «Азов», евакуювали на території, які зараз перебувають під окупацією. В операції з евакуації бійців із заводу «Азовсталь» брали участь ЗСУ, українська розвідка, а також ООН та Міжнародний Комітет Червоного Хреста.

У ЗМІ інформація про початок операції з евакуації бійців полку Азов з’явилася 16 травня. Із заводу виїхала колона автобусів на території, що перебувають під окупацією, що було зафіксовано журналістами. Поранених військових доставили до Новоазовська, де їм буде надано медичну допомогу. У ЗМІ додатково зазначається, що евакуацію було проведено після того, як стався обмін полоненими. Ні про яку капітуляцію гарнізону Маріуполя не може бути й мови.

У своєму зверненні до українського народу Володимир Зеленський підтвердив, що тяжко поранені військовослужбовці справді були вивезені із заводу, де протягом тривалого часу вони перебували під постійними обстрілами.

«Герої України мають залишатися живими. Тому наші військові та розвідники розпочали операцію з їхнього порятунку. Робота з повернення хлопців додому все ще триває, на це буде потрібно деякий час. При цьому ми намагаємось зберегти максимальну дипломатичну активність та відстоюємо інші інтереси нашої країни», – каже Зеленський.

У Головному управлінні розвідки розповіли, що евакуювати вдалося 53 воїнів, які отримали тяжкі поранення. Вони відвезені до лікарень Новоазовська. 211 солдатів України відправили через організований гуманітарний коридор до Єленівки, яка також перебуває під окупацією російської армії. Незабаром ГУР Міноборони планує провести з РФ черговий обмін полоненими. Це підтвердила й Ганна Маляр, що займає посаду заступника міністра оборони України.

Денис Прокопенко, який є командиром полку Азов, у своєму відеозверненні розповів про те, що військовослужбовці, що знаходяться на заводі «Азовсталь», впоралися з наказом керівництва. При цьому він зазначив, що військові дуже потребують підтримки українців.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.