Російський диктатор Володимир Путін / фото: DW
В Росії дедалі відчутнішим стає дефіцит людського ресурсу, який можна залучити у війну з Україною. Саме тому кремлівський диктатор прийняв рішення про збільшення чисельності російської армії на 180 тисяч осіб.
Про це повідомляють Новини Планети із посиланням на коментар військово-політичного експерта групи “Інформаційний спротив” Олександра Коваленка.
За словами експерта, росіяни регулярно збільшують загальну кількість армії. В такий спосіб окупанти намагаються компенсувати брак техніки, якої з кожним місяцем війни все більше не вистачає.
“Це виключно підкреслює той факт, що у них виникають проблеми в війні з Україною, тому що їм не вистачає людського ресурсу, який стає основним на фоні того, як зменшується кількість техніки”, — сказав Коваленко.
Експерт прогнозує, що в майбутньому російська армія перетвориться у “великий маршовий батальйон”, який буде складати переважно піхота з дуже малою кількістю техніки. Це пов’язано з тим, що в Росії є проблеми із власним виробництвом зброї.
“У них вже зараз свого виробництва майже немає, є відновлення, але виробництва немає”, — пояснив Коваленко.
Як зазначив експерт, охочих мобілізуватися у Росії не багато, навіть попри чимале фінансове заохочення — майже по два мільйони рублів військовослужбовцю за контракт із Міністерством оборони РФ.
“Навіть зараз щоб мобілізувати добровільно, вони пропонують два мільйони рублів. І у них є ці проблеми з мобілізацією зараз, і надалі це буде більш репресивний формат, бо ніхто не хоче йти в їхню армію”, — підсумував Коваленко.
Нагадаємо, 16 вересня президент РФ Володимир Путін підписав новий указ про збільшення бойового складу армії РФ до 1,5 млн осіб. Їх загальна чисельність тепер має становити, 2 мільйони 389 тисяч осіб, серед яких 1,5 млн — військовослужбовці. Це на 180 тис. осіб бойового складу більше порівняно з останнім указом Путіна, який він підписав у грудні 2023 року.
[social_warfare]