До Білорусі прилетів російський літак А-50: що це означає

До Білорусі прилетів російський літак А-50: що це означає

Російський літак А-50 / фото: YouTube

В білоруському аеропорту Мачулищі здійснив посадку російський літак А-50 “Сергій Атаянц”. Це повітряне судно вивчає цілі для атак по Україні на відстанях до 450 кілометрів.

Про це в ефірі 24 каналу повідомив військовий експерт Олег Катков.

У середу, 14 грудня, в аеропорту Мачулищі, що у Білорусі, приземлився літак далекого радіолокаційного виявлення А-50У. За наявною інформацією Росія має не більше 10 подібних літаків. Згідно технічних характеристик цей літак оснащено радаром, який бачить повітряні цілі на відстані до 450 кілометрів.

“Його розміщення в Білорусі дозволяє з районів патрулювання “дивитися” доволі далеко, охоплювати половину України. І наводити далекобійні засоби повітряного ураження”, – пояснив експерт.

Військовий повідомив, що разом з літаком А-50 до Білорусі прилетіли і три винищувачі-перехоплювачі МіГ-31. 

“Такі літаки можуть бути не тільки носіями ультразвукової ракети “Кинжал”, а також можуть нести далекобійні ракети Р-37, які мають дальність польоту 150 кілометрів. У цьому випадку А-50У виступає літаком наведення”, – пояснив експерт.

Катков нагадав, що у лютому, перед повномасштабним вторгненням, Росія сконцентрувала на території Білорусі значне авіаційне угрупування, укомплектоване літаками А-50У. При цьому він посилається на оприлюднену 15 грудня інформацію Генштабу.

На думку експерта, розміщення російського літака-навідника в Білорусі не означає, що з її території прямо зараз буде здійснено напад.

“Але це певний маркер того, що йде посилення повітряної складової”, – відмітив Катков.

Втім, за інформацією воєнно-політичного оглядача групи “Інформаційний спротив” Олександра Коваленка літак А-50У чергував біля українського кордону і до повномасштабного вторгнення Росії. До того ж, наявна в Білорусі кількість літальної техніки є незначною, якщо порівнювати з даними на лютий 2022 року.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.