COVID-19 викликає нові захворювання у людей похилого віку

COVID-19 викликає нові захворювання у людей похилого віку

Пандемія коронавірусу / фото: pixabay.com

Коронавірус вражає не тільки легені, але і багато інших важливих органів. Американські дослідники провели аналіз великого обсягу інформації та встановили, що вірус найбільш небезпечний саме для людей похилого віку.

Про це повідомляє BMJ.

Для того, щоб можна було правильно оцінити наслідки коронавірусу, експерти вивчили медичні страховки, що належать 133 тисячам пацієнтів віком понад 65 років. Усі вони перехворіли у 2020 році на коронавірус. Отримані дані потім порівняли з показниками двох інших груп людей такого ж віку, але які не хворіли на ковід. Ще однією групою стали пацієнти, які раніше перехворіли на захворювання, спровоковані інфекціями дихальних шляхів.

Дослідники звернули увагу на ті хвороби або стани, з якими пацієнти зіткнулися через три тижні після зараження коронавірусом або іншими інфекціями. 32% учасників групи, які перенесли COVID-19, зверталися за медичною допомогою. У свою чергу люди, які хворіли на респіраторні захворювання, лише 21% випадків зверталися згодом до фахівців.

Експертам вдалося встановити, що після коронавірусу найчастіше діагностувалися такі наслідки, як дихальна недостатність, проблеми з пам’яттю, високий артеріальний тиск, швидка стомлюваність та проблеми із серцевим ритмом. Додатково пацієнти, які перехворіли на коронавірус, мали пошкодження нирок, анемію, діабет, порушення психологічного та неврологічного характеру.

У представників групи з респіраторними захворюваннями переважно діагностувалася стомлюваність, а також проблеми з диханням. До групи ризику увійшли ті пацієнти, вік яких був більше 75 років або ті, хто зіткнувся з тяжким перебігом захворювання. Ускладнення найчастіше виникали у чоловіків.

Раніше ми писали, що вчені розповіли, чи захищає червоне вино від COVID-19. У науковому журналі Frontiers in Nutrition було опубліковано результати нового дослідження, яке вчені провели зовсім недавно. Вони намагалися встановити, чи насправді допомагає червоне вино в боротьбі з COVID-19 і чи може знизити ризик зараження. У світових ЗМІ ця тема почала дуже обговорюватися, але вчені не радять поспішати з певними висновками.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.