Чи допоможе Омікрон сформувати колективний імунітет

Чи допоможе Омікрон сформувати колективний імунітет

Омікрон / фото: ВВС

Вчені припускають, що ні штам Омікрон з високим показником заразності, ні якийсь інший варіант коронавірусу не допоможуть сформувати колективний імунітет. Причин того, що більшість населення не зможе отримати потрібного імунітету до небезпечного вірусу, є кілька.

Про це повідомлеє MedicalXpress.

  • Перше, на що варто звернути увагу, це те, що згодом після зараження чи вакцинації кількість антитіл поступово зменшуватиметься. Незважаючи на те, що щеплення здатне захистити людину від важкої форми коронавірусу, зменшення кількості антитіл буде говорити про те, що можливе повторне зараження.
  • Не у всіх країнах є однаковий доступ до потрібної кількості вакцин. Наприклад, у країнах із низьким доходом вакцинацію пройшло близько 5% населення. Багаті країни при цьому намагаються боротися з затятими противниками щеплень. Вакцинувати не можна маленьких дітей.
  • Через те, що вірус продовжує поширюватися, він все ще мутує. Кожен новий варіант вчиться оминати імунну відповідь у людському організмі для того, щоб вижити.

На сьогоднішній день спостерігається впевнений рух до того, щоб пандемія перейшла до стадії ендемії. У такому разі інфекція продовжить циркулювати, але при цьому людство матиме достатній захист для того, щоб чергові спалахи не призводили до таких сумних наслідків. Більшість фахівців припускають, що в майбутньому коронавірус може стати чимось подібним до грипу і турбуватиме людей лише у вигляді сезонних сплесків, перестане провокувати епідемії.

Раніше ми писали, що вчені розповіли, чи допомагають вітаміни подолати коронавірус. Співробітники Університету Толедо проаналізували випадки госпіталізації з COVID-19 і встановили, що навіть якщо приймати додатково імуностимулюючі добавки, це не дозволить знизити ризик летального результату від небезпечного захворювання. На самому початку пандемії медики використовували різні мікроелементи для того, щоб лікувати нову хворобу.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.