Чому вакциновані люди потрапляють до лікарні з COVID-19

Чому вакциновані люди потрапляють до лікарні з COVID-19

Вакцинація проти коронавірусу / фото: ВВС

Люди, які зробили щеплення від коронавірусу, досить рідко потребують госпіталізації. Якщо ж вони потрапляють до лікарні, то в такому разі можна говорити, що пацієнти страждають на серйозні захворювання, які стають причиною виникнення різноманітних ускладнень.

Про це повідомлеє MedicalXpress.

Лікарі-інфекціоністи Allegheny Health Network спробували встановити, хто саме потрапляє до групи ризику та може бути госпіталізований після того, як пройде вакцинація. У зв’язку з цим було детально розглянуто та проаналізовано випадки пацієнтів з коронавірусом, які потрапили до лікарні влітку минулого року.

У восьми лікарнях AHN, які знаходяться безпосередньо в Західній Пенсільванії, з коронавірусом до лікарні надійшло 473 пацієнти. 128 людей на момент госпіталізації було вакциновано повністю. Інші 345 пацієнтів або не мали щеплень, або ж не встигли закінчити повний курс вакцинації.

73% пацієнтів із щепленням мали усі симптоми коронавірусу. Решту ж було прийнято вважати випадковими, адже вони потрапили до лікарні з інших причин, але в результаті ПЛР-тест продемонстрував позитивний результат. Середній вік пацієнтів становив 73 роки. Майже всі мали дуже серйозні проблеми зі здоров’ям – цукровий діабет, хронічні патології нирок, високий артеріальний тиск, патології легень. Майже половина людей мали зайву вагу, а приблизно у четвертій частині пацієнтів спостерігалася дуже слабка імунна система. Такі люди лікувалися перед цим від онкології, перенесли трансплантацію органів або стовбурових клітин, лікування передбачало використання ліків, які пригнічували імунітет.

З 93 людей з повним курсом вакцинації 14 вимагали штучної вентиляції легень, а 19 померли від коронавірусу у лікарні. В результаті фахівці зробили висновки щодо того, що вакцина дійсно добре захищає від госпіталізації та летальних наслідків, але частина людей все ще потрапляють до групи ризику через серйозні проблеми зі здоров’ям.

Раніше ми писали, що жінка вже більше року страждає від наслідків COVID-19. У різних країнах величезна кількість людей страждає від тривалих наслідків перенесеного коронавірусу. Частина з них стикається тільки з незначними проявами, інші з більш серйозними. Деякі люди з Великобританії говорять про те, що численні наслідки коронавірусу спричинили руйнування здоров’я, соціального життя, а також фінансового благополуччя. При цьому сама хвороба була перенесена у досить легкій формі.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.