Звільнений парамедик розповів про тортури в полоні у росіян

Звільнений парамедик розповів про тортури в полоні у росіян

Джон Хардінг / фото: Georgian National Legion

Джон Гардінг – британець, який став одним із звільнених полонених 21 вересня. В інтерв’ю звільнений парамедик розповів, яким було його перебування у полоні.

Про це повідомляє Daily Mail.

За місяці в полоні, чоловік схуд на 50 кілограмів. Стан його здоров’я суттєво погіршився.

«Ми здалися в полон на Азовському металургійному заводі, тому що не змогли продовжувати бій. … Нам сказали, що з нами поводитимуться як з військовополоненими за Женевською конвенцією, але протягом 48 годин ми були під вартою МГБ.

Були побиття, ураження струмом і багато іншого.

Мені здається, вони катували нас заради розваги. Це могло тривати від години до кількох годин.”

Окупанти використовували палки для побиття полонених, а також пристрій, на подобі телефона, що б’є струмом після того, як полонений за наказом набирає номер.

Гардінг також розповів, що ділив камеру розміром чотири на два метри в окупованому Донецьку, яка була замкнута 23 години на добу, із іншими ув’язненими.

Звільнений з полону каже, що окупанти мучили його погрозами смертної кари і навіть змусили записати прощальне повідомлення для дочки.

Найгіршим, що він пережив за цей час, він називає те, що бачив, як в полоні помер інший британець – 45-річний Пол Юрі. Гардінг зазначає, що причиною смерті для соратника стала недостатня лікарська допомога.

Обмін став для нього несподіванкою, адже росіяни везли полонених із зв’язаними скотчем в темній вантажівці довгі 20 годин. Парламенту був впевнений, що його життя ось-ось закінчиться.

“Ми були на підлозі вантажівки, і весь цей час я думав, що це була наша остання подорож. І коли хтось дізнався, що ми в Росії, ми сказали: “Ох, чорт!”. Ми не були впевнені, чи ця подорож закінчиться тим, що нас буде прив’язано до стовпа. Ми підійшли до злітно-посадкової смуги, і нам сказали сісти в літак. Ми все ще не знали, куди прямуємо. Жалюзі на вікнах були опущені, їх не дозволяли відкрити. Але нам дали їжу. Ми злетіли і летіли довго. Тоді хтось сказав мені, що ми над Єгиптом. Нарешті я підняв жалюзі на висоті 30 000 футів і вперше подумав: “Ми не помремо”, – розповів він.

Їжа в літаку, розповідає звільнений з полону, стала першим нормальним обідом за кілька місяців.

Домовленості про звільнення іноземців досягли за посередництва наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда бін Салмана.

Звільнених іноземців було доставлено до саудівського міста Ер-Ріяда і звідти – до рідних країн.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.