ЗСУ на Харківщині звільнили 400 квадратних кілометрів території — ISW

ЗСУ на Харківщині звільнили 400 квадратних кілометрів території — ISW

Контрнаступ українських військових / фото: Генштаб ЗСУ

Українські війська на південному сході Харківської області, ймовірно, використовують передислокацію російських сил на південний напрямок, щоб провести дуже ефективний контрнаступ на північний захід від Ізюма. Про це йдеться в аналітичному звіті американского Інституту вивчення війни (ISW).

Про це повідомляє Суспільне.

“Українські сили, ймовірно, використали тактичну несподіванку, щоб 7 вересня просунутися щонайменше на 20 км на контрольовану Росією територію на сході Харківської області, відвоювавши приблизно 400 квадратних кілометрів території”, — зазначили аналітики.

Російські джерела стверджували, що російські війська почали розгортати підкріплення в цьому районі для захисту від наступу України, йдеться у звіті. За даними аналітиків, російське угруповання в цьому районі, ймовірно, було недостатнім через витрачені перед тим росіянами зусилля на захоплення решти Донецької області та підтримку південного напрямку.

Український контрнаступ, що триває у Херсонській області, змусив російські війська перемістити свою увагу на південь. Тож це дало змогу українським силам розпочати локальні, але дуже ефективні контратаки в районі Ізюма.

Російські блогери занепокоєні, що ця українська контратака переріже наземні лінії зв’язку з російськими тиловими районами в Куп’янську та Ізюмі. Оскільки це дозволить українським військам ізолювати російські угруповання в цих районах і повернути собі значні території.

Рівень шоку та відверте обговорення українських успіхів російськими блогерами говорить про масштаби несподіванки, досягнутої українськими військами, зазначили в ISW. Це, ймовірно, успішно деморалізує російські сили.

“Хоча малоймовірно, що південний контрнаступ і спроби відволікти російські сили на півдні України є обманом для поновлення операцій у Харківській області”, — йдеться у звіті.

Українські сили розумно скористалися перерозподілом російських військ, обладнання та загальної оперативної концентрації, щоб розпочати локалізовані контрнаступи на критичні точки в Харківській області, пояснили аналітики.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.