ЗС РФ використовують Запорізьку АЕС як «ядерний щит»

ЗС РФ використовують Запорізьку АЕС як «ядерний щит»

Російські окупанти / Слово та Діло

Глава Держдепу США вважає дії Кремля повністю безвідповідальними. Причиною такого висловлювання стало те, що ЗС РФ зробили із Запорізької АЕС військову базу та почали звідти активно обстрілювати позиції української армії.

Про це повідомляє Reuters. 

Державний секретар США Ентоні Блінкен почав звинувачувати Російську Федерацію в тому, що вона використовує одну з найбільших атомних станцій України, яка розташовується в Запорізькій області, як справжнісінький «ядерний щит». Такі дії не приведуть ні до чого доброго.

Держсекретар підкреслив, що Вашингтон дуже переживає з цього приводу, адже використання АЕС як військової бази – це небачена дурість. З атомної електростанції проводиться обстріл ЗСУ, але при цьому українські військові не мають жодної можливості відповісти тим же своєму ворогові.

“Українці не можуть атакувати у відповідь і обстрілювати ворожі позиції, адже це призведе до того, що на атомній станції трапиться жахлива аварія”, – говорить Блінкен.

Саме тому Блінкен вважає, що найближчим часом представники Міжнародної агенції з атомної енергії МАГАТЕ обов’язково мають потрапити на станцію.

При цьому представники Росії при ООН не погоджуються зі звинуваченнями Нью-Йорка та повністю відкидають їх. Вони стверджують, що дії військових РФ не здатні підірвати ядерну безпеку України. При цьому нібито окупанти ніяк не перешкоджають тому, щоб проводилася планова евакуація людей із Запорізької АЕС. Москва говорить про те, що завдяки знаходженню російських військ на території ЗАЕС, українські підрозділи не мають змоги здійснювати різноманітні провокації, які можуть мати найнесподіваніші наслідки.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.