Знайдено зв’язок між зміною клімату та зростанням насильства

Знайдено зв’язок між зміною клімату та зростанням насильства

Під загрозою опинилися жінки, дівчата та представники меншин / фото: pixabay.com

Вчені з Кембриджського університету провели цікаве дослідження, результати якого продемонстрували те, що зміна клімату здатна збільшити кількість випадків домашнього насильства проти жінок. Цьому питанню було присвячено дуже багато робіт і фахівці проаналізували понад 40 з них, що й дозволило одержати такі цікаві результати.

Про це повідомляє Іflscience.com.

Вчені надали дані щодо того, що в період з 2000 по 2019 рік включно, близько чотирьох мільярдів людей стали жертвами посух, сильних повеней або ураганів. Під час таких природних катастроф набагато частіше виникають випадки насильства в сім’ї. У більшості випадків подібне насильство застосовується до жінок чи дівчаток. Крім того, страждають представники сексуальних або гендерних меншин.

Кім ван Даален, яка керувала останнім дослідженням, розповіла про те, що зміна клімату сама по собі не виступає як каталізатор домашнього насильства. Вони дозволяють виникнути лише відповідним умовам, за яких можливе подібне ставлення до жінок. Безпосередньо перед кліматичними катаклізмами практично завжди відбуваються потрясіння економічного характеру, спостерігається дуже сильна соціальна нестабільність, люди відчувають сильний стрес, який невдовзі переходить в стадію насильства. Фахівці наголосили на тому, що ґвалтівниками можуть ставати не лише члени сім’ї, а також релігійні лідери, співробітники державних посад.

Як найбільш зрозумілий приклад дослідники надали те, які наслідки мав ураган «Катріна». Наприкінці літа 2005 року він обрушився на все узбережжя Мексиканської затоки, що знаходиться в США. Після того, як пройшов ураган, різко побільшало випадків насильства в регіоні. Крім того, протягом цілого року показник лише збільшувався. Геїв взагалі почали звинувачувати в тому, що саме вони спровокували виникнення жахливого урагану, який був посланий у вигляді «Божого покарання».

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.