Знайдено рідкісну монету із зображенням Карла Великого

Знайдено рідкісну монету із зображенням Карла Великого

Портрет Карла Великого на срібній монеті 1200-річної давності / фото: Live Science

На аукціоні представники кількох музеїв Німеччини купили дуже рідкісну монету зі срібла, вік якої сягає 1200 років. Вони займаються дослідженнями історії культури.

Про це повідомляє Live Science.

Монета продавалася французом. Він займався будівництвом будинку, але в нього не вистачало грошей. Колекцію монет залишив йому дід, який був фермером. Чоловік уважно оглянув спадщину та виявив унікальну монету. На ній було зображення Карла Великого. Вона була відома як динар. Француз вирішив виставити її на аукціон на eBay.

Муніципальні музеї Route Charlemagne розташовані в Ахені на території Німеччини. Вони захотіли взяти участь у торгах і стати володарями монети з ликом Карла Великого, а також його імператорського титулу Імператор Август. Цей титул використовувався урядом як наслідування імператора Октавіана Августа, який був найпершим імператором Риму. Надалі цей титул використовували дуже часто. Карл Великий займав трон протягом 768-814 до нашої ери. Його знали як короля франків, а також правителя, якому вдалося поєднати між собою Центральну та Західну Європу. Сталося це вже після того, як у 5 столітті до нашої ери розпалася Західна Римська імперія.

На голові короля видно вінок із лавра, що зустрічалося дуже рідко серед франкських королів. Імператор мав дуже кругле обличчя, коротку шию і носив вуса. На задній частині монети є зображення будівлі з хрестом християн. Фахівці говорять, що існує не більше півсотні динарів, на яких був зображений Карл Великий. Цікавим моментом є те, що на частині написано лише його ім’я, але нема портрета.

Імовірно, монета була виготовлена ​​в Ахені, в якому народився Карл Великий і там же помер. Точна дата карбування експертам не відома. Після коронації імператором Риму, він відразу став володарем титулу «Імператор Август». Можливо, монету викарбували у 813 році до нашої ери, але точної інформації про це немає.

Раніше ми псали, що археологи виявили останки фараона з понівеченим обличчям. Гробниця DB-320 (TT-320), що знаходиться в Дейр ель-Бахрі, складається з неймовірної та досить великої колекції мумій. В 1881 було виявлено останки 11 фараонів, які правили Стародавнім Єгиптом.

А також, що в Індії знайшли загадкові гігантські кам’яні глеки. Кам’яні глеки величезного розміру знайшли фахівці в північно-східній частині Індії в штаті Ассам. Розташовувалися вони у чотирьох різних місцях, відрізнялися між собою формою та розміром. Частина мала циліндричну форму, інші при цьому знаходилися повністю або частково в землі. Експерти припустили, що подібні чаші могли застосовуватися стародавніми людьми для того, щоб ховати мертвих.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.