Знайдено планету, на якій рік триває лише 15 годин

Знайдено планету, на якій рік триває лише 15 годин

Єкзопланета / фото: NASA

Команда вчених зробила неймовірне відкриття. Вони знайшли величезну екзопланету і назвали її TOI-1075 b. Вона належить до класу «суперземля». Експерти кажуть, що це одна з найбільш масивних планет, яку коли-небудь відкривали.

Про це повідомляє NASA.

Відкрили планету за допомогою космічного зонда Transiting Exoplanet Survey Satellite (скорочено TESS). У порівнянні з попередніми відкриттями цю знахідку можна дійсно називати гігантською.

У NASA кажуть, що TOI-1075 b має значні габарити. Наприклад, вона в 10 разів масивніша від нашої Землі. Що цікаво, так це те, що вона обертається навколо зірки, подібно до нашої планети. Тільки помаранчева зірка дуже маленька. Рік на екзопланеті триває всього 14,5 години. Тут дуже жарко, і пов’язано це з дуже малою орбітою. Температура на поверхні досягає + 1050 градусів за Цельсієм.

Відомо, що всі планети, які належить до класу «суперземля» більше нашої, але менше за розмірами, ніж Нептун. Кожне таке відкриття — це загадковий світ, де повно таємниць для вчених.

Скелясті планети, схожі на Землю, часто лежать в межах “доступної зони”, тобто поблизу своїх зірок. При цьому дистанція між планетою і зіркою завжди дає можливість формуватися воді в рідкому стані. А значить, теоретично там можуть бути живі форми.

TOI-1075 B сьогодні абсолютно не вивчена. Вчені кажуть, що її поверхня може бути покрита не водою, а рідкою розпеченою лавою. Дослідники впевнені, відкриття нової екзопланети дасть можливість пролити світло на формування скелястих планет.

У NASA вже вивчили тисячі подібних небесних тіл. Маючи отримані дані, вчені складають моделі того, як відбувається формування планет різних типів. Нове відкриття допоможе підлаштувати моделі так, щоб мати більше уявлення про тіла класу «суперземля».

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.