Знайдено підводний човен, що затонув під час Другої світової війни

Знайдено підводний човен, що затонув під час Другої світової війни

Останки підводного човна / фото: YouTube

Підводний човен Velella, що належить Італії, затонув 7 вересня 1943 року. Сталося це буквально за п’ять годин до того, як Італія погодилася здатися своїм Союзникам. На підводному човні знаходилося 52 людини. Всі вони загинули через те, що в судно потрапили торпеди, запущені британською субмариною Shakespeare.

Про це повідомляє Mirror.

Протягом довгого часу ніхто з точністю не міг сказати про те, де ж насправді затонула Velella. Вчені скористалися сучасними технологіями, а також фотокамерами з високою роздільною здатністю. Дайвери з їх допомогою змогли визначити точне місцеперебування підводного човна, його останки були виявлені поруч з узбережжям Неаполя.

Звернути увагу варто на те, що місце катастрофи дослідникам вдалося знайти у 2003 році. Однак до недавнього часу вони не були повністю впевнені в тому, що це точно італійський підводний човен. Уламки знаходяться на глибині близько 140 метрів на відстані 16 кілометрів від берега.

Риція Ортолані та Джованні Філанджері, які раніше неодноразово розповідали про пошук даної субмарини, заявили, що загибель екіпажу стала «нікому непотрібною жертвою». На той момент Італія вже практично здалася, тому наказ про відправлення субмарини до Салерно для стеження за висадкою сил союзників, можна було не виконувати.

Velella була створена на замовлення уряду Португалії, але незабаром розробка була передана Італії. Будівництво підводного човна завершили в 1936 році. Коли в 1940 році уклали Берлінський пакт, підводний човен відправили в Середземне море. Довгий час судно плавало між узбережжям Туреччини та островом Родос. Потім його частково переобладнали й відправили в Атлантичний океан, де було скоєно чотири патрулі. Після них Velella знову попрямувала в Середземне море. За весь цей час їй вдалося потопити торгове судно і танкер.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.