Знайдено озонову діру в тому місці, де вона не повинна бути

Знайдено озонову діру в тому місці, де вона не повинна бути

Озонова діра / фото: Naked Science

Цинн-Бін Лу з Університету Ватерлоо, що в Канаді, виявив озонову діру, яка знаходиться в тому місці, де її не повинно бути. При цьому фахівець зазначив, що вона є однією із причин, чому на Землі продовжує підвищуватись середня температура повітря.

Про це повідомляє AIP Advances.

На рівень концентрації озону в атмосфері нашої планети може впливати безліч факторів. Наприклад, молекули озону гинуть в результаті реакції з різними речовинами, які можуть мати як антропогенне, так і природне походження. Також до факторів можна віднести мінімальну кількість сонячного світла протягом полярної зими, полярний вихор із високим показником стійкості, виникнення полярних стратосферних хмар. Варто звернути увагу на те, що ці фактори присутні лише в Арктиці та Антарктиці. Саме там і знаходиться озонова діра величезного розміру.

Цін-Бін Лу вважає, що дана озонова діра має зовсім інше пояснення свого виникнення. Він упевнений, що на появу впливає ще й галактичне випромінювання, тому озонова діра може виникнути будь-де, а не лише на полюсах Землі. Фахівець наголосив, що якщо сонячна радіація буде слабкою, то вплив на планету галактичного випромінювання посилюється. Вчений запропонував теорію, яка говорить про те, що тривалість сонячного циклу становить 11 років, а озонові дірки будуть найбільшими тоді, коли активність Сонця буде мінімальною.

Цін-Бін Лу додав, що на висоті 15 кілометрів над поверхнею Землі є активними всесезонні циклони. Вони взаємопов’язані з космічним випромінюванням та температурою. Своїми характеристиками такі циклони нагадують антарктичні вихори. Над тропіками при цьому фіксується велика кількість фреону. Ця речовина дуже швидко руйнує озоновий шар. Дослідник підкреслив, що у тропіках знайшли озонову діру, розмір якої у сім разів більший, ніж в антарктичної.

Раніше вчені ніколи не реєстрували над тропіками озонові дірки. Її виникнення вважається дуже небезпечним, адже в цьому поясі проживає найбільше людей. Наявність такого природного явища може стати причиною збільшення ризику розвитку онкології, що робить слабкішою імунну систему. Також негативно озонова діра впливає на клімат Землі.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.