Знайдено можливе джерело відомого “інопланетного сигналу”

Знайдено можливе джерело відомого “інопланетного сигналу”

Вдалося встановити джерело загадкового сигналу / фото: Trust My Science

Астрономи змогли виявити джерело відомого у всьому світі «інопланетного» сигналу, який вдалося зафіксувати майже 50 років тому. Його зафіксували 15 серпня 1977 року та дали назву «Wow!». Сьогодні ж фахівці зробили висновки, що можливим джерелом сигналу є сонцеподібна зірка, розташована на відстані 1800 світлових років від нашої планети. Вона знаходиться у сузір’ї Стрільця.

Про це повідомляє LiveScience.

Зафіксований вченими сигнал мав неймовірно високий показник потужності, а його тривалість становила 1 хвилину і 12 секунд. Відкривачем сигналу вважають астронома Джеррі Еймана з Університету штату Огайо. Саме тоді вперше було припущено, що сигнал був поданий позаземною расою. Начебто в такий спосіб інопланетяни спробували зв’язатися з іншими розумними цивілізаціями.

«Водень – це один із найпоширеніших елементів у Всесвіті. Тому цілком логічним є те, що якась розумна цивілізація, яка проживає в нашій галактиці Чумацький Шлях, захотіла привернути до себе увагу і тому передала саме такий сильний сигнал радіомаяка. При цьому використовувалася лінія нейтрального водню або дуже щось близьке до неї», – писав Ейман.

У свою чергу Альберто Кабальєро зробив заяву щодо того, що загадковий сигнал має цілком природне походження. Його джерелом є невідомий природний об’єкт. Такі висновки було зроблено після того, як учений проаналізував каталог зірок. Для його складання використовувалися дані, отримані за допомогою космічного апарату Gaia ЕКА.

У своїй науковій роботі він зазначив, що під час виявлення таємничого сигналу приймачі телескопа Big Ear були зосереджені на сузір’ї Стрільця. Він почав докладніше вивчати цю область космічного простору і зафіксував сонцеподібну зірку, яка б могла стати джерелом сигналу. Їй дали назву 2MASS 19281982-2640123. Вона має приблизно такі самі характеристики, як і Сонце.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.