Знайдено метод для лікування найбільш агресивного типу раку

Знайдено метод для лікування найбільш агресивного типу раку

Знайдено метод для лікування найагресивнішого типу раку / фото: prelest.com

Як вдалося встановити, комплекс із хіміотерапії, підкріплений додатковою імунотерапією, дозволяє впоратися з найбільш агресивним типом онкології. Найскладніше впоратися з раком підшлункової залози. Раніше, як правило, успіху в лікуванні вдавалося досягти лише в поодиноких випадках.

Про це повідомляє Nature.

Співробітники Медичної школи Перельмана в Університеті Пенсільванії провели національне рандомізоване дослідження, результати якого здивували багатьох. Про них стало відомо лише кілька днів тому під час зустрічі Американського товариства клінічної онкології, що проводиться щороку.

Спостереження велося за 34 пацієнтами, яким було діагностовано запущену форму раку підшлункової залози. Усім їм була призначена як лікування імунотерапія, а також застосування двох хіміотерапевтичних препаратів. Проведені маніпуляції продемонстрували, що показник виживання збільшився до 57,7% на рік, хоча раніше з цим захворюванням виживання не перевищувало всього 35% (пацієнт отримував виключно хіміотерапію).

У результати також було включено певні біомаркери імунної системи, які можуть вплинути на ефективність лікування. Другий варіант лікування вже з іншим препаратом і застосуванням хіміотерапії показав дуже непогані результати, але тільки в іншій групі, яка мала певний набір біомаркерів.

«Проведене дослідження говорить про те, що правильним рішенням є поєднання між собою хіміотерапії з імунотерапією у разі лікування тих пацієнтів, які страждають на прогресуючу форму раку підшлункової залози. Крім того, вчені дуже сподіваються на те, що можна буде незабаром вибирати відповідний метод лікування з урахуванням «імунного здоров’я кожної людини», – зазначають автори дослідження.

Надалі експерти мають намір провести оцінку потенційних біомаркерів у певних випробуваннях. За рахунок цього вдасться встановити, наскільки точно вдається визначити тих пацієнтів, які будуть реагувати саме на комбіновані терапії. Найбільш перспективним біомаркером сьогодні вважається аналіз крові.

На даний момент найпоширенішою формою раку підшлункової залози вважається аденокарціома. Як правило, виявити захворювання вдається вже на пізній стадії, коли з’являються метастази. Онкологія вважається неймовірно агресивною і дуже рідко вдається дійсно досягти значного ефекту від лікування.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.