Знайдено корабель, який попередив «Титанік» про айсберг

Знайдено корабель, який попередив «Титанік» про айсберг

Mesaba затонув в Ірландському морі в 1918 році / The National News

Вчені виявили в Ірландському морі затонулий пароплав Mesaba. Саме його потім використовували ще протягом 6 років після того, як сталася аварія на «Титаніку», замість торговельного судна. Потопили пароплав уже під час Першої світової війни.

Про це повідомляє The National News.

Раніше вчені проводили дослідження в Ірландському морі і випадково знайшли той корабель, який відправляв «Титаніку» попередження про величезний айсберг на його шляху.

Торговий пароплав SS Mesaba йшов через Атлантичний океан і відправив радіоповідомлення на “незатоплюваний” океанський лайнер, що вирушив у свій перший рейс. На це попередження ніхто не звернув уваги. Причиною стало те, що повідомлення отримали, але до капітанського містка воно потрапити не змогло.

Буквально за кілька годин до трагедії, уночі 1912 року «Титанік» врізався в айсберг і пішов на дно. Звернути увагу варто на те, що тоді лайнер вперше вийшов в океан. Під час аварії корабля загинуло понад 1500 осіб, саме тому це стало найвідомішою катастрофою. Останки кораблів на морському дні вдалося виявити завдяки сучасним технологіям.

Mesaba протягом 6 років використовувався як торгівельне судно. У 1918 році, перебуваючи у складі конвою з Ліверпуля до Філадельфії, в нього влучила торпеда, випущена німецьким підводним човном. На кораблі перебували 20 людей, всі загинули.

Дослідники з британського Бангорського університету скористалися сучасним багатопроменевим гідролокатором Prince Madog, який встановили на спеціальне судно. З його допомогою і вдалося ідентифікувати корабель, що затонув.

Mesaba увійшов до числа 273 кораблів, які розташовуються на дні Ірландського моря площею 19 425 квадратних кілометрів. Саме таку ділянку встигли вивчити вчені, а потім зіставили результати зі спеціальною базою даних затонулих кораблів Гідрографічного управління Великобританії.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.