Знахідка на дні Атлантичного океану спантеличила вчених

Знахідка на дні Атлантичного океану спантеличила вчених

Загадкові отвори на дні Атлантичного океану / фото: Ocean Climate Action

Якийсь час тому Національне управління океанічних та атмосферних досліджень США проводило дослідження дна Атлантичного океану. Для цього вони використовували дистанційний керований пристрій. Занурення відбувалося поряд із Серединно-Атлантичним хребтом на глибину близько 2,7 кілометра. Експерти зафіксували дуже незвичайне явище. На дні океану вони помітили кілька ідеально вивітрених отворів. Їхньою особливістю стало те, що вони розташовувалися по прямій лінії.

Про це повідомляє Express.

Фахівці дуже зацікавилися знахідкою, адже раніше вони не бачили нічого подібного. У соцмережі невдовзі було викладено фото і користувачі відразу почали висувати різні версії щодо походження даних отворів.

«Коли ми занурили пристрій на дно океану, то побачили одразу кілька ліній, що складаються з отворів. Раніше ми вже чули про такі дірки, але досі ніхто не знає, звідки вони з’явилися. На перший погляд вони здаються рукотворними, але поруч із отворами є купи осаду, що свідчить про те, що отвори щось викопало», – кажуть дослідники.

Понад півсотні користувачів висловили свою думку. Один з коментаторів наголосив на тому, що отвори настільки ідеально вивітрені, що вони просто не можуть бути природним явищем. Можливо, хтось із фахівців подібним чином раніше брав зразки із дна океану. Водночас місцевість довкола не мала жодних слідів втручання людини, тому запропонована версія не виглядає правдоподібною.

Ще частина користувачів соціальних мереж думає, що отвори виникли через те, що глибинні води океану почали підніматися ближче до поверхні. Цей процес отримав назву апвеллінга. Іншими словами, дірки стали результатом того, як впливала на ґрунт прісна вода, що надходить із якогось підземного джерела.

Серединно-Атлантичний хребет починається у північній частині Атлантичного океану і закінчується у його південній частині. Довжина хребта сягає 16 тисяч кілометрів. Фахівці говорять про те, що саме він виступає найдовшим гірським об’єктом планети. При цьому більшість хребта схована під водою, що не дозволяє його досить добре вивчити.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.