Зірки РФ, яких Україна оголосила у міжнародний розшук

Зірки РФ, яких Україна оголосила у міжнародний розшук

Російські зірки, яких українська прокуратура оголосила у розшук

Генеральний прокурор України Ірина Венедиктова отримала від українських суддів дозвіл на арешт кількох російських зірок, які підозрюються у зазіханні на територіальну цілісність та недоторканність України.

Про це повідомляє ivona.ua.

Поки що до списку знаменитостей, яких українська прокуратура оголосила у міжнародний розшук, увійшли чотири діячі телебачення, кіно та музичної індустрії. За словами Венедиктової, їх буде затримано правоохоронними органами тієї країни, кордон якої перетнуть.

Микита Міхалков

Власник «Оскара» за фільм «Стомлені сонцем», російський та радянський режисер Микита Міхалков став першим із зірок РФ, кого генпрокуратура вирішила притягнути до відповідальності за агітацію на підтримку війни та розпалювання ворожнечі. Про те, що було ухвалено рішення затримати Михалкова з метою доставки в український суд для обрання запобіжного заходу, як підозрюваному, Венедиктова повідомила 4 березня.

«Ми всі чудово розуміємо яку сходинку в ієрархії влади РФ ви займаєте – далеко не останню. Думаю, ви перебуваєте в близьких відносинах з першими особами РФ і це саме та причина, через яку ви так завзято підтримуєте і пропагуєте війну. Принаймні так це бачимо ми тут в Україні», — звернулася до 76-річного режисера генпрокурор.

Зазначимо, що Микита Сергійович зняв кілька пропагандистських фільмів про Донбас і підтримав визнання ЛНР та ДНР. Крім того, режисер заявляв, що для «ідеальної Росії» не вистачає територій Білорусії та України чи навіть її східних регіонів.

Олег Газманов

5 березня на Facebook-сторінці Венедиктової з’явилося звернення до відомого російського виконавця Олега Газмана, який публічно підтримав вторгнення військ РФ в Україну. Вона написала, що генпрокуратура ініціювала процедуру оголошення 70-річного артиста в міжнародний розшук, і тепер йому не скоро світять закордонні тури.

«Українські прокурори добре усвідомлюють ту обставину, що добровільно ви не з’явитесь до українського суду, та й на гастролі до нас у гості навряд чи збираєтеся. Тому ми змушені ініціювати процедуру оголошення вас у міжнародний розшук. Природно, закордонні тури — частина вашого творчого життя, але з цим рахуватися ми не зможемо, на жаль», — йдеться у публікації.

Цікаво, що кілька днів тому у росЗМІ з’явилася інформація про те, що патріот РФ Газманов подав документи на громадянство Ізраїлю. Пізніше він спростував чутки, записавши відео на своїй підмосковній дачі.

Тіна Канделакі

6 березня Ірина Венедиктова у соцмережі вирішила поінформувати знамениту російську ведучу грузинського походження Тіну Канделакі про її «кримінальні справи». За словами генпрокурора, зірка програми «Найрозумніший» у своєму Telegram-каналі поширювала ідеї та гасла кремлівської військової пропаганди. Нібито в одній із публікацій Канделакі заявила, що державність України відновиться після того, як Зеленський покине країну, а Янукович повернеться.

«Підконтрольна влада ЗМІ в РФ навмисно вигодовує громадян дешевими фейками, а ви, Тінатін Гівіївна (справжнє ім’я Канделакі — ред.), у цій інформаційній їдальні стоїте на роздачі десертів, що протухли», — написала Венедиктова.

Микола Басков

7 березня список російських зірок, на які в майбутньому чекає екстрадиція в Україну, поповнив виконавець хітів «Шарманка», «Натуральний блондин» Микола Басков. Через кілька днів після вторгнення РФ в Україну 45-річний співак написав у своєму Instagram-акаунті, що «Росія ніколи не розпочинала воєн, вона їх закінчувала».

Також він заявив, що ця «миротворча операція» — кінець геноциду російськомовних громадян в Україні, запобігання нападу на РФ, самозахист Росії та захист її союзників.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.