Жданов розповів, що допоможе закінчити війну за кілька тижнів

Жданов розповів, що допоможе закінчити війну за кілька тижнів

Олег Жданов / фото: Суспільне Крим

Є кілька різних прогнозів щодо того, як далі розвиватиметься війна і з найбільш песимістичного з них, закінчиться вона лише влітку 2023 року. Водночас є й оптимістичніші варіанти, про які розповів військовий експерт України Олег Жданов.

Про це повідомляє УНіАН.

«Питання про те, коли ж закінчиться війна, неймовірно складне. Якщо брати песимістичний прогноз, то слід чекати до наступного літа. Причиною цього є те, що надто повільно передається озброєння нашим солдатам. Звичайно, сьогодні на окремих напрямках уже розпочався контрнаступ, але він не може бути надто масштабним. Наразі немає такої можливості. Нам потрібні великі обсяги зброї, щоби повернутися на кордони 1991 року», – розповідає Жданов.

Експерт звернув увагу на те, що закордонні аналітики припускають, що на повне звільнення Херсонської області може знадобитися кілька місяців, а не тижнів, як усі сподіваються. При цьому Жданов підкреслив, що було б чудово, якби ЗСУ встигли розпочати масштабний контрнаступ на оперативних напрямках. Для цього необхідно, щоб лендліз почав працювати вже 1 жовтня. Місяця буде достатньо для формування бригад, які почнуть потужний контрнаступ.

Не варто забувати про більш оптимістичні прогнози щодо питання закінчення війни. Якщо Україна отримає швидко потрібну кількість озброєння, а оборона Російської Федерації буде не надто сильною, то все закінчиться набагато швидше – на початку весни 2023 року.

Ще одним варіантом припинення битв України та РФ стане зміна політичного режиму у Росії. Нове керівництво при цьому може дати наказ негайно вивести війська з території України. Але навіть якщо такий наказ і не буде дано, ЗСУ продовжать гнати ворога до кордонів 1991 року.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.