Жданов розповів, навіщо США передали Україні датчики виявлення радіації

Жданов розповів, навіщо США передали Україні датчики виявлення радіації

Ядерний вибух / фото: strana.today

Надані Україні датчики фіксації спалахів радіації доведуть провину Росії, якщо вона наважиться використати ядерну зброю. Крім того, датчики можна розцінювати як один із запобіжників, щоб стримувати країну країна-агресора від ядерного шантажа.

Таку думку 24 Каналу висловив військовий експерт Олег Жданов. 

За словами експерта, передані датчики допоможуть чітко зафіксувати провину Росії, якщо вона наважиться на використання ядерної зброї.

Водночас Жданов наголосив, що не варто говорити щось на кшталт “якщо США передали такі датчики для України, то точно буде ядерний удар”. Перш за все, їх слід розглядати як ще один запобіжник, щоб країна-агресор утрималась від використання такої зброї у війні.

“Передача датчиків демонструє, що Україну приєднали в єдиний простір з відстеження радіації. Тому тепер країни Заходу будуть чітко моніторити цю ситуацію на території України. Це заявили публічно, щоб Росія не додумалася до того, аби використати тактичну ядерну зброю та сказати, що це не вони зробили”, – вважає Жданов.

За інформацією видання The New York Times, США передали Україні датчики, які можуть фіксувати спалахи радіації.

Зазначається, що мережа атомних датчиків розгортається “по всьому регіону” і матиме можливість “охарактеризувати розмір, місце розташування та наслідки будь-якого ядерного вибуху”. Розгорнуті датчики позбавлять Росію “будь-якої можливості використовувати ядерну зброю в Україні без фіксації своєї причетності”.

Наразі Група аварійної ядерної підтримки, або NEST, тіньовий підрозділ експертів-атомників, керований агентством безпеки, працює з Україною над розгортанням радіаційних датчиків, навчанням персоналу, моніторингом даних та попередженням про смертельне випромінювання.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.