Земля почала обертатися швидше: названо можливі причини

Земля почала обертатися швидше: названо можливі причини

Земля раптом почала обертатися швидше / фото: reepik.com

Фахівці зафіксували те, що Земля почала ще швидше обертатися довкола своєї осі. Якийсь час тому було встановлено новий рекорд за швидкістю за весь той час, що ведуться спостереження. Частина вчених припускають, що Земля увійшла у період швидкого обертання, тривалість якого становить 50 років. Ще частина фахівців впевнена, що наша планета встановила рекорд і надалі почне рухатися повільніше.

Про це повідомляє Forbes.

Майже всі люди впевнені в тому, що Землі на один оберт навколо власної осі потрібно 24 години. Насправді все трохи інакше. З 1973 року фахівці стали використовувати для вимірювання швидкості обертання планети атомний годинник, що дозволяє точніше встановити, скільки часу потрібно на повний оберт навколо своєї осі.

Раніше було встановлено, що наша планета час від часу уповільнюється, тому Міжнародна служба обертання Землі та систем відліку додає до доби кілька додаткових секунд. Це дозволяє компенсувати уповільнення планети. В останні пару років Земля почала рухатися швидше, тому незабаром дні стануть трохи коротшими. Деякі дослідники вважають, що цей період триватиме не дуже довго.

29 червня 2022 року фахівці зафіксували новий рекорд швидкості обертання Землі. Повний оберт цього дня було здійснено на 1,59 мс швидше. Другий випадок рекордної швидкості експерти відзначили 26 липня, коли на оберт знадобилося на 1,5 мс більше, ніж зазвичай.

На сьогоднішній день фахівці не можуть сказати, чому Земля постійно змінює швидкість обертання. У той самий час є кілька основних теорій.

  • На швидкість впливають льодовики, що тануть, на полюсах. Їхнє танення стає причиною того, що вага планети стає меншою.
  • Розплавлена ​​частина ядра рухається із різною швидкістю.
  • Може впливати сейсмічна активність на планеті.
  • Змінюється положення географічних полюсів Землі.

Прискорення планети може вкрай негативно зашкодити роботі супутників і навігаційних систем. Звернути увагу варто на те, що супутники не враховують змін, які фіксуються атомним годинником, тому не можуть продемонструвати максимально точне місце розташування певного об’єкта.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.