Зеленський розповів, чи будуть ЗСУ входити на територію Придністров’я

Зеленський розповів, чи будуть ЗСУ входити на територію Придністров’я

Володимир Зеленський / фото: president.gov.ua

Самопроголошена «Придністровська молдавська республіка» під контролем Москви існує вже понад 30 років. З весни-літа 1992 року і до нині там перебуває невеликий контингент російських військ, який є джерелом нестабільності і постійної небезпеки для регіону.

Про це повідомляють Новини Планети.

Останнім часом Росія навмисно почала широти чутки про нібито підготовку Україною “провокації із вторгненням” у Придністров’я. Зокрема, така інформація надходила і від міноборони РФ. 

“За наявною інформацією, найближчим часом київський режим готує збройну провокацію проти Придністровської Молдавської Республіки, яка буде здійснена підрозділами Збройних сил України, у тому числі із залученням націоналістичного формування “Азов”, – заявили в російському міноборони.

У самій Молдові не підтверджують заяву міноборони РФ про заплановану “провокацію” проти Придністров’я з боку України. Подібні закиди Кремля Молдова розцінює як навмисну дезінформацію. Такої ж думки притримується і президент України Володимир Зеленський. Він прокоментував чутки про вторгнення ЗСУ на територію Придністров’я на вчорашній прес-конференції “Лютий. Рік незламності”.

“Зараз росіяни вкидають інфу про те, що Україна нібито збирається увійти на територію Придністров’я. Ми цінуємо незалежність інших держав. Придністров’я – це Молдова. Росія провокує, щоб ми увійшли на законні території Молдови. Але вторгнутися може Росія з території Придністров’я”, – заявив президент.

До того ж, Зеленський наголосив, що Україна поважає суверенітет Молдови, на відміну від Росії, чиї ракети вже залітали на територію цієї країни.

Цього тижня президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю виданню Welt заявив, що Україна завжди готова допомогти Молдові вирішити проблему Придністров’я. Втім, як саме буде вирішуватися проблема з боку України, він не уточнив.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.