Зеленський назвав необхідну для відновлення України суму

Зеленський назвав необхідну для відновлення України суму

Володимир Зеленський / фото: 24 канал

Повномасштабна війна Російської Федерації з Україною завдала безліч руйнувань. Для того щоб можна було повністю відновити інфраструктуру нашої країни, може знадобитися приблизно 600-800 мільярдів доларів. Така заява була зроблена Володимиром Зеленським у його відеозверненні до Руху підприємств Франції MEDEF.

Президент України наголосив на тому, що сьогодні вкрай проблематично назвати точну суму, яка потрібна для відновлення зруйнованої інфраструктури нашої країни. Причиною цього є те, що бойові дії ще не закінчилися, тому можуть бути нові руйнування надалі.

Володимир Зеленський припускає, що для повного ремонту зруйнованих будівель, мостів, доріг та іншого потрібно буде виділити до 800 мільярдів доларів. Саме таку суму було озвучено на саміті у Лугано. Водночас глава держави наголосив, що активні бойові дії не закінчилися, тому союзникам краще зосередитися на тих речах, які більше потребують вкладення коштів.

«600-800 мільярдів – це сума, яку називали в Лугано. Я б більше уваги зараз приділив відновленню освітньої, житлової та транспортної інфраструктури, які є найважливішими», – сказав Зеленський у своєму зверненні.

Додатково президент України закликав MEDEF взяти участь у відновленні нашої країни, адже тоді Київ зможе надати величезну кількість нових робочих місць. Іноземні енергетичні компанії можуть взяти участь у видобутку газу, сприяти розвитку атомної енергетики України.

«Ми готові запросити автовиробників для того, щоб виробляти електрокари в Україні, а також комплектуючі до них. Будемо раді бачити компанії, які візьмуть участь у агропереробці та виробництві продуктів харчування не лише для українців, а й для мешканців Європи», – додав президент наприкінці свого звернення.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.