Зеленський розповів, скільки військових щодня втрачає Україна

Зеленський розповів, скільки військових щодня втрачає Україна

Володимир Зеленський / фото: president.gov.ua

Доки в Україні йдуть бойові дії, щодня вмирають найкращі захисники країни. Володимир Зеленський зробив заяву щодо того, що наразі українська армія втрачає набагато менше людей, ніж на початку повномасштабного вторгнення РФ.

Про це повідомляє  The Wall Street Journal.

Глава України давав нове інтерв’ю. Він підкреслив, що завдяки постачанню ефективної західної зброї вдалося значно змінити баланс сил, присутніх на фронті та зменшити втрати ЗСУ.

У травні та червні, коли спостерігався пік бойових дій, за словами Зеленського, Україна втрачала щодня до 200 військових. На сьогоднішній день ця цифра стала значно меншою. Але все ж таки продовжують вмирати люди і тепер щодня гине до 30 захисників. Звернути увагу варто на те, що стало набагато менше поранених, але все ж таки показники ще дуже високі – в середньому 250 людей на день. Президент зазначив, що йому регулярно повідомляють про втрати і тих солдатів, які отримали поранення.

Скільки всього за час війни з Російською Федерацією Україна втратила військових, наразі не повідомляється. При цьому Зеленський говорить про те, що втрати набагато менші, ніж у Росії. Генштаб ЗСУ розповів, що українським солдатам вдалося ліквідувати практично 39 тисяч окупантів.

Доки продовжуватимуться бойові дії, втрати України не розголошуються, адже це може призвести до деморалізації українців. Водночас, у ЗМІ неодноразово говорили на цю тему. Наприклад, у середині квітня президент Зеленський говорив про те, що загинуло близько 3 тисяч українських військових та понад 10 тисяч отримали поранення різного ступеня складності. Наприкінці травня йшлося про те, що щодня Україна втрачає до сотні захисників.

За рахунок озброєння від західних партнерів вдалося змінити баланс сил на лінії фронту. ЗСУ почали завдавати досить сильних ударів по ворогові, на деяких напрямках почався активний контрнаступ. Наприклад, у населеному пункті Високопілля, що на Херсонщині, російські солдати опинилися в оточенні ЗСУ. При цьому вони дуже переймаються тим, що подібна ситуація незабаром може повторитися ще в кількох населених пунктах, до яких підбираються українські військові.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.