Загальна мобілізація в Україні: які повістки зараз роздають

Загальна мобілізація в Україні: які повістки зараз роздають

Загальна мобілізація в Україні / фото: РБК Україна

Президент України Володимир Зеленський видав указ продовжити загальну мобілізацію до 21 листопада 2022 року. Це говорить про те, що будь-яка людина з українським громадянством може незабаром отримати повістку. Варто звертати увагу на те, який саме документ було вручено, адже є кілька різних видів повісток.

Про це повідомляє  Я та Закон.

На сьогоднішній день існує чотири основні типи документа, які відносяться до порядку денного.

Для уточнення облікових даних

Такі повістки видаються призовникові для того, щоб внести до бази даних його особисті дані, інформацію про сімейний стан та місце роботи, про наявність дітей або про їх відсутність. Під час перевірки можуть бути встановлені серйозні підстави для того, щоб людина була звільнена від служби в армії. Іноді встановлюються підстави для відстрочення призову. Найчастіше це відбувається в тому випадку, якщо є серйозні захворювання.

Проходження військово-лікарської комісії

У такому разі порядок денний вимагатиме від призовника проходження медичного обстеження. Додатково видається спеціальна картка військовозобов’язаного, де записуються результати медичного огляду, і навіть інформація щодо придатності чи непридатності людини до термінової службі.

Призов на термінову службу

У порядку такого типу буде вказано дату і час, коли необхідно обов’язково з’явитися в призовну ділянку. Додатково зазначається інформація щодо того, які потрібно мати при собі документи.

Мобілізаційне розпорядження

Ці повістки видаються виключно військовозобов’язаним особам, які раніше пройшли медичне обстеження та були визнані придатними до несення військової служби. Видаються вони у разі оголошення у країні мобілізації. Призовник повинен прибути до призовного пункту протягом доби після того, як було оголошено мобілізацію.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.