ЗАЕС може стати заручником Росії при контрнаступі ЗСУ

ЗАЕС може стати заручником Росії при контрнаступі ЗСУ

ЗАЕС / фото: slovoidilo.ua

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) заявляє про нестабільність ситуації поблизу ЗАЕС. Окупаційний режим, схоже, має намір використати персонал агентства на Запорізькій АЕС, щоб примусити міжнародну спільноту визнати російське право власності на станцію.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW). 

Окупаційна влада в Енергодарі намагається ще більше обмежити присутність представників МАГАТЕ на Запорізькій атомній електростанції. У такий спосіб вони намагаються змусити де-факто визнати своє право на стратегічний об’єкт. 

Зазначається, що 10 лютого агентство оголосило про відтермінування запланованої ротації персоналу у складі місії МАГАТЕ на ЗАЕС з міркувань безпеки. Вже 20 лютого гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив про нестабільність ситуації поблизу ЗАЕС, а 28 лютого стало відомо про серію вибухів поблизу станції. 

Експерти агентства повідомили, що чули  близько 20 “детонацій”, очевидно, в районі станції, розташованої на передовій зоні активних бойових дій. Вибухи призвели до короткочасного відключення резервної лінії електропередач до ЗАЕС. З огляду на це, в МАГАТЕ наголошують на “нестійкій ситуації із зовнішнім електропостачанням ЗАЕС”.

У відповідь, офіційна представниця Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова повідомила, що Департамент безпеки ООН без поважних причин відклав ротацію персоналу МАГАТЕ на невизначений термін, наголосивши на тому, що Росія віддана забезпеченню безпечного проходу персоналу МАГАТЕ на ЗАЕС.

На думку аналітиків ISW, нинішня ситуація довкола ЗАЕС може свідчити про те, що окупаційна влада має намір використати або персонал МАГАТЕ, що ймовірно потрапив у пастку, або ж скорочену присутність представників агентства на станції, щоб змусити міжнародну спільноту визнати російське право власності на станцію.

Крім того, шляхом посилення погроз щодо ЗАЕС окупанти, можливо, намагаються стримати український контрнаступ на півдні України, вважають в ISW.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.