За два місяці у Росії почнуться серйозні проблеми з боєприпасами – ISW

За два місяці у Росії почнуться серйозні проблеми з боєприпасами – ISW

Війна в Україні / фото: росЗМІ

У російських військ спостерігається виснаження власних запасів артилерійських боєприпасів. Це може вплинути на їхню здатність проводити активні операції навколо Бахмута та в інших місцях в Україні. Ще більш серйозні проблеми з боєприпасами, ймовірно, чекають окупантів до березня 2023 року.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики припускають, що армія РФ суттєво виснажила свої запаси артилерійських боєприпасів, і це вплине на її здатність підтримувати поточний темп операцій на певних ділянках лінії фронту в Україні.

В звіті згадується заява начальника ГУР Міноборони України Кирила Буданова від 31 грудня, про те, що навесні росіяни відчують значні проблеми з артилерійськими боєприпасами.

“В них [окупантів, – ред.] вже з’явилися значні проблеми зі звичайними видами озброєння, мається на увазі з артилерійськими боєприпасами. Ну давайте казати так: до березня проблеми з боєприпасами будуть дуже явні”, – сказав Буданов під час телемарафону.

За його словами, через брак боєприпасів навесні кількість застосованих російськими загарбниками за добу боєприпасів впаде до 10-15 тисяч. При цьому, на початку війни російські сили мали можливість використовувати 60 тис. артилерійських снарядів на день.

Глава ГУР МО розповів, що окупанти також вивезли всі залишки артилерійських боєприпасів з білоруських військових складів для підтримки своїх дій в Україні.

ISW оцінює, що дефіцит боєприпасів, ймовірно, частково завадить російським силам підтримувати високий темп операцій у районі Бахмута у найближчому майбутньому, а також влине на їх здатність проводити активні операції та в інших місцях в Україні. 

“Цей український звіт про те, що росіяни вже виснажили запаси боєприпасів у Білорусі, є ще одним показником того, що поновлення великомасштабного російського наступу з Білорусі в найближчі місяці є малоймовірним”, – зазначають в ISW.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.