За 50 років популяції тварин скоротилися на 70%: що буде далі

За 50 років популяції тварин скоротилися на 70%: що буде далі

Масове вимирання тварин / фото: freepik.com

Починаючи з 1970 року, за підрахунками вчених, на планеті популяції диких тварин скоротилися майже 70%. Вони також розповіли про те, що саме спровокувало настільки різке вимирання тварин на Землі.

Про це повідомляє The Guardian.

Останні десятиліття у великій кількості тварини почали вимирати у всіх біомах – у лісах, пустелях, океанах. Крім того, почали зникати рептилії, птахи, земноводні та риби. Їх населення за 50 років поменшало на дві третини.

Вчені говорять, що людство зможе побачити шосте масове вимирання. Воно стане більшим, ніж усі ті, що траплялися після зникнення динозаврів на Землі. Причиною цього є люди. Щоб виправити ситуацію, потрібно значно скоротити викиди вуглецю, що провокує у свою чергу глобальне потепління. До цього природоохоронці закликали світових лідерів.

У цьому звіті розповідається про те, що в Карибському регіоні включно з Амазонкою і в Латинській Америці, сталося найбільше скорочення чисельності популяції тварин. Показник за 48 років досягає позначки 94%. Про це розповіла Таня Стіл, яка обіймає посаду виконавчого директора Світового фонду дикої природи Великобританії.

На другому місці у цьому сумному рейтингу опинилася Африка. Протягом останніх 50 років вимерли близько 66% видів популяцій. В Азії та Тихоокеанському регіоні показник становить 55%. У Північній Америці поменшало на 20% популяцій, а в Центральній Азії та Європі на 18%.

Проведені дослідження фахівців демонструють, що величезний вплив на масове вимирання мають зміни у землекористуванні. Тварини не можуть повноцінно пересуватися наземним ландшафтом, який постійно змінюється, а також блокується не тільки інфраструктурою, а ще й сільськогосподарськими угіддями. На сьогоднішній день тільки 37% річок залишається вільними по всій своїй протяжності.

Вчені зробили вкрай неприємні прогнози на майбутнє. Цього масового вимирання людство не зможе уникнути. Найбільше воно відобразиться на Південно-Східній Азії, Гімалаях, Альбертинському рифті, басейні Амазонки, горах Східної Дуги, що розташовані у Східній Африці.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.