З’ясувалося, скільки гелікоптерів втратили ЗСУ під час поставок на «Азовсталь»

З’ясувалося, скільки гелікоптерів втратили ЗСУ під час поставок на «Азовсталь»

Азовсталь / фото: Polskie Radio

Коли ЗСУ втратили будь-який зв’язок із військовими, що залишилися захищати Маріуполь на «Азовсталі», то єдиний спосіб доставити їм допомогу було небо. На підприємство, яке постійно обстрілювали окупанти, відправляли медикаменти та боєприпаси. За весь час постачання було втрачено три вертольоти.

Про це повідомляє «Украинская правда».

Загалом на завод «Азовсталь» у Маріуполі було здійснено 7 місій з доставки допомоги військовим. Українські екіпажі вирушали в дорогу виключно ночами та на мінімальній висоті. За рахунок цього вдавалося оминути протиповітряну оборону російських військ. При цьому вертольоти України Мі-8 летіли виключно тим маршрутом, де була найбільша ймовірність того, що вдасться обійти ППО окупантів. Захисникам Маріуполя доставляли медикаменти, їжу, боєкомплекти, воду та забирали з «Азовсталі» тих людей, які були дуже тяжко поранені.

Під час виконання місій було втрачено три вертольоти. Вперше український екіпаж ворог помітив лише тоді, коли відбувався вже п’ятий політ. Тоді вертоліт повертався із Маріуполя. Окупанти доклали максимум зусиль і все ж таки збили наш вертоліт. Ще два вертольоти було втрачено під час сьомого польоту. Один із них спалахнув і розбився на території, яка знаходиться під окупацією Російської Федерації. Потім із Дніпра був відправлений ще один вертоліт, щоб урятувати тих людей, яким вдалося вижити. На жаль, на нього було організовано засідку, тому його збили.

Варто зазначити, що останній політ на Азовсталь відбувався приблизно за три тижні до того, як українські захисники залишили підприємство. Володимир Зеленський вперше розповів про те, що на Азовсталь вирушали гелікоптери з провізією лише наприкінці травня. Він зазначив, що багато пілотів загинули у спробах надати гуманітарну допомогу людям, які перебували в оточенні на підприємстві.

26 травня стало відомо, що операцією командувало Головне управління розвідки. Загалом у виконанні місії брали участь 16 вертольотів. З них було збито два і третій пошкоджений тоді, коли прийшов на допомогу. Буданов зазначив, що усі проведені операції закінчувалися успішно. За допомогою гелікоптерів вдалося забрати з підприємства 72 бійці.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.