Який виноград корисніший для здоров’я: червоний чи білий

Який виноград корисніший для здоров’я: червоний чи білий

Який виноград корисніший для здоров’я / фото: freepik.com

Серпень — це час винограду. Це дуже смачне дарування природи й джерело вітамінів. У виноградних кісточках містяться антиоксиданти, а це запорука молодості. Але чи весь виноград однаково корисний? Дієтологи розповіли про його шкоду і користь.

Про це повідомляє HealthLine.

Сорти білого і червоного винограду мало чим відрізняються за складом, але деякі відмінності все ж є. Червоні сорти винограду рекомендовано вживати в їжу, якщо:

  • рекомендована профілактика хвороб нирок;
  • необхідно зміцнити серце;
  • необхідно підняти рівень гемоглобіну;
  • потрібно поліпшити зір.

У червоному винограді велика концентрація калію, заліза і кальцію. Тому він краще багатьох вітамінів. Користь ягід полягає ще і в тому, що вітаміни та мінерали натурального походження засвоюються організмом на 90%. Якщо ми візьмемо найдорожчий вітамінний комплекс в аптеці, то він не дасть таких результатів. Синтетичні вітаміни (отримані лабораторним шляхом) організм засвоює лише на 50%. Тому смачна стигла ягода принесе більше користі. Однак не всі можуть їсти червоний виноград. Через великий вміст в шкірці пігменту, деякі люди можуть проявляти алергічну реакцію.

Білі сорти винограду корисні людям, які:

  • страждають від запалення жовчного міхура;
  • відчувають проблеми з сечовим міхуром;
  • часто хворіють на ГРВІ.

Також вживання білого винограду в їжу це ефективна профілактика раку молочних залоз.

Рожеві сорти дуже підступні. На смак вони нагадують білий виноград, але за складом ближче до червоного через наявність в ньому пігменту. Лікарі нагадують, в цій ягоді високий вміст природного цукру-фруктози. Тому людям з цукровим діабетом і надмірною вагою краще прибрати виноград з раціону або замінити його родзинками. Висушений виноград однаково корисний для всіх: дорослих і дітей.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.