Який одяг не можна прати у пральній машині

Який одяг не можна прати у пральній машині

Який одяг не можна прати у машинці / фото: freepik.com

Не всі види тканин можуть витримати прання в машинці-автомат. Деякі речі можна прати тільки руками, деякі можна просто замочувати, навіть ручне прання їх легко зіпсує. Які предмети гардероба, з яких матеріалів заборонено прати в машинці, розповіли експерти з хімчистки.

Про це повідомляє 5-Minute Crafts.

Кепки та інші головні убори з каркасом

Бейсболки, кепки, капелюхи з каркасом можна чистити та прати тільки руками. Механічне прання перетворить їх в безформні ганчірки. Вижимати їх теж не рекомендують.

Бюстгальтер

Чашки в ліфчику після пральної машинки можуть втратити свою форму, деформуватися. Їх теж радять прати руками, використовуючи м’який засіб для делікатних тканин. Випрану білизну розкладати на сушарці теж не рекомендують.

Одяг з шовку, вовни та кашеміру

Тканини натурального походження дуже ніжні. Механічне прання пошкодить структуру волокон. Найделікатніша тканина — натуральний шовк. Його можна прати тільки руками, тільки в холодній воді й при цьому не можна сильно запирати. Кашемір і шерсть після пралки можуть закошлатитись, сісти (зменшитися).

Шкіряні речі

Вода і високі обороти в машинці автомат деформують матеріал. Також шкіряний виріб може зменшитися в розмірах після контакту з водою і пральним порошком/гелем. Для догляду за таким одягом використовують спеціальні засоби. Краще самому нічого не робити, а здати вироби зі шкіри в хімчистку.

Одяг з підплічниками

Пальто, костюми, піджаки також, як і інший одяг може деформуватися. Тому доцільно звернутися в хімчистку, де є необхідне обладнання та засоби для прання.

Одяг з декором

Бісер, паєтки, намистини й ланцюжки на одязі просто можуть не пережити прання в машинці-автомат. Також краще не відправляти в машинку одяг з мереживом, нашивками, пір’ям, різними вставками. Найкраще їх замочувати в теплій воді й прати руками.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.