Який компресор краще обрати: гвинтовий чи поршневий?

Який компресор краще обрати: гвинтовий чи поршневий?

Ще досі не впевнені, який компресор обрати: гвинтовий чи поршневий? Чи, можливо, краще просто орієнтуватись на ціну, та й по всьому? Розгляньмо, що сьогодні пропонує ринок, які переваги та недоліки у різних видів компресорів. А висновки вже робіть самі, та обирайте оптимальну модель для себе.

Коли вже буде зрозуміло, який тип підходить оптимально під конкретні роботи, можна знайомитись із виробниками та брендами. Наприклад, компанія Eccoair виготовляє обидва типи компресорів за всіма чинними стандартами якості. Тут ви можете придбати установки з гарантією від самого виробника.

Поршневі компресори: переваги, недоліки, де краще їх використовувати

Поршневі компресори — це оптимальний варіант для використання у приватному секторі, а також для малого чи середнього бізнесу. Коштують вони недорого, прості в експлуатації. Тобто, розібратись, як із ним працювати, можна лише за наявності інструкції. Є деякі дорікання щодо його конструкції та ремонту у користувачів. У більшості випадків незадоволені саме ті, хто використовував компресор у режимі нон-стоп, ось поршні й полетіли.

Переваги поршневих компресорів:

  • компоненти до нього коштують недорого;
  • можна здійснювати короткочасні запуски;
  • надійні у роботі;
  • універсальні, адже використовуються скрізь

Також хочеться нагадати та про те, що такі установки не мають вимог до монтажу, легко транспортуються. Ще один важливий момент – температура повітря у потоці на виході. У поршневих моделей вона може бути від 80 до 120 градусів. Такі показники не всім підходять.

Той хто мав нагоду працювати на таких установках, знають, які вони гучні, їх рівень шуму починається від 80 дБ. До того ж йде сильна вібрація при роботі компресора, а в повітряному потоці можуть бути сліди масла.

Гвинтові компресори: переваги, недоліки, де краще їх використовувати

Гвинтові моделі — більш сучасні, їх використовують у промисловості. Вони потужніші, дають більший потік повітря, витримують більші навантаження. Також гвинтові компресори мають вищий ККД у порівнянні із поршневими, вони тихіші (рівень шуму до 70 дБ). Такі роторні компресори можна встановлювати без попередньо обладнаних локацій.  

У роботі можна виділити наступні переваги:

  • підходять для роботи у тривалому режимі;
  • компресор дає сухе чисте повітря без домішок, через вмонтовані фільтри для очищення;
  • менше вібрацій та не так сильно шумить;
  • має власну систему охолодження.

Температура повітря на виходу тут значно нижча, ніж у поршневих. Гвинтові можуть підігріти його максимум на 10-13 градусів. Тобто, якщо на вході у компресор температура повітря 15 градусів, на виході вона не перевищуватиме відмітку у +28 градусів.

Але коштують такі компресори дорожче. Тому при виборі компресорів краще зробити акцент на те, де вони використовуватимуться, тільки потім обирати необхідну модель.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.