Які сценарії може реалізувати Путін у найближчі півроку – ISW

Які сценарії може реалізувати Путін у найближчі півроку – ISW

Російські окупанти / фото: Діалог.UA

За весь час війни Кремль так і не досягнув своїх важливих цілей. Поразки на фронті змушують росіян готуватися до рішучих стратегічних дій упродовж наступних шести місяців, щоб повернути собі ініціативу на фронті.

Про це йдеться у новому звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики вказують на те, що Росія не досягла своїх оперативних цілей з початку повномасштабного наступу: їм не вдалося захопити Київ, Луганську та Донецьку області, утримати Харківську область чи Херсон. Не спричинив бажаного впливу на Україну і ракетний терор по енергетичній інфраструктурі країни: суспільство замість паніки згуртувалось та морально зміцніло.

Втім, риторика Путіна говорить про те, що він не відмовився від своїх максималістських цілей. На думку аналітиків, зараз він змінює фундаментальні аспекти ведення війни і готується до втілення кількох можливих сценаріїв. 

Перший із них полягає у здійсненні великого наступу в районі Луганської області. Повне захоплення Донбасу є офіційною військовою метою Кремля та найбільш реалістичною метою – оскільки з логістичної точки зору цей регіон найлегше захопити. 

Другий сценарій передбачає проведення російської оборонної операції з розгрому українського контрнаступу. За цим сценарієм передбачається знищення значної частини механізованих українських сил аби позбавити Україну ініціативи на полі бою. Тим самим Росія прагне убезпечити Донецьку та Луганську області і уникнути ще однієї значної поразки, такої як розгром у Харківській області чи відхід з Херсона.

Третій сценарій найбільш небезпечний і полягає в наступі РФ на північ України, втім саме він поки залишається малоймовірним.

В ISW наголошують, що російські сили залишаються небезпечними, а Україні потрібна постійна підтримка.

“Україна потребує подальшої та своєчасної підтримки Заходу, щоб належним чином підготуватися до російських сценаріїв на 2023 рік, викладених вище”, – резюмують експерти.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.