Які продукти не можна зберігати в морозилці — список

Які продукти не можна зберігати в морозилці — список

Продукти, які не можна заморожувати / фото: freepik.com

Не всі продукти харчування і готові страви можна заморожувати в морозильній камері. Справа в тому, що при низькій температурі вони змінюють текстуру і смак. Про те, що не можна зберігати в морозилці розповідають харчові технологи.

Про це повідомляє 5 — Minute Crafts.

Щоб отримувати максимум користі від продуктів харчування, потрібно не тільки вміти їх готувати, але і зберігати. Нижче наведено список з 5 видів їжі, яку не можна заморожувати.

Яйця не можна зберігати в морозилці. При заморожуванні білок і жовток розширюються, шкаралупа лопається і порушується їх цілісність. Туди може потрапити повітря, що стане причиною розмноження бактерій при розморожуванні. Продукт втратить свої корисні властивості та буде не таким смачним і корисним.

Смажені страви також рекомендують зберігати не в морозильній камері. М’ясо, риба, картопля після термічної обробки на сковороді отримують свою смачну хрустку скоринку. Заморожування руйнує цю текстуру. В результаті їжа перестане бути смачною.

Молочні продукти краще не заморожувати. Сметана, кефір, ряжанка змінюють свою консистенцію. Сироватка буде відділятися від білка. Краще зберігати їх у холодильнику, як написано на упаковці. Низька температура вбиває корисні бактерії. Тому ні про яку користь мова не може йти після розморожування.

Овочі та фрукти з великим вмістом води — після відтавання вони перетворяться в кашоподібну рідину. Також в них загинуть всі вітаміни і корисні речовини. До таких овочів і фруктів відносяться огірки, кавуни, апельсини, мандарини та ін. Капусту білокачанну теж краще не заморожувати, вона перестане бути хрусткою.

Десерти — ще один вид їжі, непридатний для заморозки (крім морозива). Желе, торти, муси — всі вони втратять свою текстуру і стануть кашеподобнимі. Та й взагалі вони не призначені для тривалого зберігання, краще їсти їх свіжими.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.