Які ліки не можна вживати з алкоголем – перелік

Які ліки не можна вживати з алкоголем – перелік

Ліки та алкоголь / фото: freepik.com

Медикаменти можуть максимально ефективно допомагати людині тільки за умови, що їх будуть правильно приймати. А це означає, що потрібно чітко дотримуватися приписів лікаря та інструкції. Але кожна людина може мати свої слабкості, які в підсумку можуть звести нанівець все лікування. Про те, які препарати категорично заборонено поєднувати з алкоголем, читайте далі.

Про це повідомляє Medium.

Препарати, що знімають больові симптоми 

У болезаспокійливих можуть бути опіоїди. Разом з алкоголем організм отримає сильну інтоксикацію. Для печінки, серця та інших органів такий коктейль стане найсильнішим ударом. 

Ацетамінофен – це знеболювальний препарат, який не містить опіоїдів, але його також заборонено приймати разом з алкогольними напоями. 

Бензодіазепіни 

Що таке бензодіазепін? Це ліки, яке приймають за призначенням лікаря для зняття тривоги. Седативний медикамент заборонено вживати зі спиртним, тому що це змішування може завдати серйозного удару по головному мозку і нервовій системі. 

Препарати від застуди та кашлю

Змішування протизастудних і алкоголю також отруюють печінку. Препарат буде гірше виводитися з організму і перетвориться на токсин. З тієї ж причини не можна поєднувати деякі протикашльові ліки зі спиртовмісними напоями. В першу чергу мова йде про таблетки й сиропах, що містять кодтерпін (наркотичну речовину).

Медикаменти для діабетиків і для зниження холестерину 

Інсулін і метаморфін можуть давати ускладнення на печінку. Однак, коли мова йде про лікування серйозних хвороб, лікарі зважують всі за і проти. Людина на інсуліні може прожити десятиліття, а без нього всього пару днів при цукровому діабеті. Тому вибір приймати інсулін чи ні очевидний. 

При цьому поєднувати медикаменти з алкоголем заборонено, і ось чому – це змішування підсилює побічні ефекти на печінку.

Медикаменти для психічного здоров’я

Спиртне і психотропні препарати можуть посилити пошкодження головного мозку та інших органів. Також алкоголь знижує дію активних речовин в таких ліках.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.