Яка олія корисніша: рафінована чи ні

Яка олія корисніша: рафінована чи ні

Яка олія корисніша / фото: freepik.com

Рослинна олія — це обов’язковий продукт в раціоні. На ньому смажать, його додають в салати та соуси, використовують при випіканні. Олія може бути рафінованою і не рафінованою. Багато людей не знають, в чому різниця між цими продуктами і який корисніше.

Про це повідомляють Новини Планети.

Рафінування — це спосіб обробки та очищення масла соняшникового насіння. Складається він з декількох етапів очищення з попереднім підігрівом. Такий продукт очищають від всіх речовин, які випадають в осад і можуть надавати мутність маслу. Також ці речовини можуть надавати специфічний аромат. Такий продукт світліший, фактично без запаху. Корисних речовин в ньому практично немає.

Нерафінована проходить тільки перший етап очищення — механічну фільтрацію. Таку олію ще називають продуктом холодного віджиму. Цей метод більш щадний, тому корисних речовин в олії набагато більше:

  • А (ретинол), Е (токофероли — їх ще називають вітамінами краси;
  • Beta каротин-антиоксидант, ефективний при радіаційних опроміненнях.

Продукт зберігає приємний аромат, має темнуватий відтінок. Його і рекомендують регулярно вживати в їжу. Холестерину в ньому немає, тому що в рослинних продуктах тваринних жирів в принципі не може бути. Є фітостерин, але у вкрай малій кількості.

Така олія ідеально підходить для заправки салатів і приготування соусів. А ось для смаження краще вибрати іншу. Все тому, що через насичений аромат продукт може змінювати смак м’яса, риби, овочів. Також при впливі високих температур в ньому утворюються канцерогени.

Рафінована олія ідеально підійде для смаження та випічки, адже фактично не має смаку, в готовій їжі його не чути.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.