Яка насправді роль Білорусі у війні з Україною: аналіз ISW

Яка насправді роль Білорусі у війні з Україною: аналіз ISW

Білоруські військові / фото: 24 канал

Вже майже 10 місяців не вщухає тема приєднання армії Білорусі до війни Росії в Україні. І хоча фахівці схиляються до думки, що наступ з півночі малоймовірний, інформаційні вкидання з цього приводу лише набирають обертів.

Про це йдеться у щоденному зведенні Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики наголошують, що російські офіційні особи постійно проводять інформаційні операції, в яких часто озвучується припущення про те, що білоруські сухопутні війська можуть приєднатися до російського вторгнення в Україну. Таким інформаційним вкиданням підіграє навіть президент Білорусі Лукашенко.

“Ціль цих зусиль — затиснути українські сили біля кордону з Білоруссю, щоб вони не могли посилити українські операції в інших місцях театру воєнних дій”, – йдеться у зведенні.

Наразі експерти схиляються до думки, що ймовірність вторгнення Білорусі в Україну в найближчому майбутньому є низькою, незалежно від перебігу цих інформаційних кампаній. Та й загалом, білоруська інтервенція в Україні не зможе зробити більше, ніж тимчасово відволікти українські  війська з південно-східного фронту, де тривають активні бойові дії.

Раніше ISW оцінювала, що Кремль посилив тиск на президента Білорусі Олександра Лукашенка з метою офіційно оформити інтеграцію Білорусі до Союзної держави після білоруських протестів 2020 та 2021 років. Крім того, Росія завжди прагнула створити постійну військову базу у Білорусі та здійснювати прямий контроль над білоруськими збройними силами, йдеться у звіті.

“Росія регулярно намагалася використовувати свій вплив на білоруську безпеку та військові справи, щоб чинити тиск на Білорусь з метою підтримки російського вторгнення в Україну”, – зазначають аналітики і додають, що Білорусь вже є учасником війни, адже саме з її території розпочався початковий етап російського вторгнення в Україну.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.