Як зупинити кров з носа — поради сімейного лікаря

Як зупинити кров з носа — поради сімейного лікаря

Як зупинити кров з носа / фото: freepik.com

Носова кровотеча — проблема, з якою стикалась кожна людина, хоча б 1 раз в житті. Тому кожному дорослому потрібно знати правила надання допомоги. Як правильно тампонувати ніс, на що звернути увагу і чого ні в якому разі робити не можна, розповіла сімейний лікар Наталія Сидорець.

Про це повідомляють Факты ICTV.

Якщо у дитини або дорослого кров тече носом, перше, що потрібно зробити, попросити людину нахилити голову і тулуб трохи вперед. Потерпілий повинен дихати ротом в цей час. До перенісся необхідно прикласти холод: пакет з льодом, холодний компрес. Можна взяти щось заморожене з морозильника.

М’яку частину носа (крила) потрібно притиснути. Не докладайте великих зусиль, щоб не травмувати перенісся. Нехай так потерпілий посидить 5-10 хвилин. Потім подивіться, зупинилася кровотеча чи ні. Якщо кров продовжує текти, людина повинна тримати холод і далі. Можна взяти ватний тампон і засунути в ніздрю, з якої тече кров, якщо сидіти з притиснутими крилами немає можливості. Хоча так робити можна не завжди, лікарі радять бути обережним з тампонуванням, оскільки люди потім часто не можуть витягнути вату з носа.

Людині необхідний спокій, тому після зупинки кровотечі краще їй прилягти на пару годин. Якщо носова кровотеча довго не зупиняється або такі ситуації відбуваються постійно, потрібно терміново звернутися до лікаря для діагностики. Іншими причинами для виклику швидкої допомоги є:

  • рясна носова кровотеча;
  • якщо людині погано, вона втратила свідомість;
  • спостерігається висока температура.

У таких випадках категорично заборонено самостійно шукати діагноз в Інтернеті й експериментувати з народними способами зупинки кровотеч.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.