Як зупинити кров із носа: поради лікаря Комаровського

Як зупинити кров із носа: поради лікаря Комаровського

Як зупинити кров із носа / фото: freepik.com

Коли тече кров із носа, ми зазвичай закидаємо голову  або  приймаємо горизонтальне положення. За словами доктора Комаровського, ці дії – найпоширеніша помилка. Якщо ви ляжете або закинете голову – кров тектиме по задній стінці горлянки.

Насправді зупинити носову кровотечу нескладно. Експерт програми «Ранок з Україною» пояснив, як це зробити.

«Сядьте і трохи нахиліться вперед. При цьому не треба закидати голову, дивіться перед собою, – сказав Євген Комаровський. – Затисніть ніс двома пальцями та спокійно посидьте 10 хвилин. При цьому не розмовляйте, не сякайте й не підіймайтеся з місця».

Зазвичай у людини через 2-3 хвилини закінчується терпіння. По-перше, тому що набридає сидіти на одному місці. По-друге, обов’язково хочеться дізнатися, тече кров чи вона вже зупинилася.

Проте лікар пояснив, що лише через 10 хвилин можна розтиснути пальці. У 99% випадків кровотечі на цей час уже немає.

«Якщо кров продовжує текти – потрібно спокійно посидіти ще 10 хвилин, – порадив медик. – Це вже 100%, що кровотечі не буде».

Коли кров із носа почалася не в підвалі, а вдома – дістаньте з холодильника щось холодне і прикладіть до перенісся. Також можна випити холодну воду або з’їсти морозиво, продовжуючи затискати ніс.

«Якщо у вашої дитини час від часу виникає ця проблема, стежте за тим, щоб малюк не колупався в носі, і не допускайте пересихання слизової оболонки носа, – порадив кандидат медичних наук. – Тобто використовуйте вологу пов’язку в сухому приміщенні або будівельний респіратор у бомбосховищі, де багато пилу. Можна також зволожувати носові ходи сольовими краплями».

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.